Филмови кои со нетрпение ги очекува(в)ме овој јануари 2021

Добредојде филмска 2021 година! Со нетрпение очекувавме нов почеток на секој план, а филмската уметност не е никаков исклучок.

Filmovi-koi-so-netrpenie-gi-ocekuvavme-januari-2021-01.jpg

Оваа година нè очекуваат многубројни, квалитетни филмски наслови.

А еве ги оние кои со нетрпение ги чека(в)ме во првиот месец од 2021:

Pieces of a Woman

Породувањето во домашни услови за една млада мајка завршува со трагедија. Таа започнува едногодишна одисеја на жалост, прекинувајќи ги односите со најблиските околу неа, додека учи да живее со огромната загуба и болка.

Don’t Tell A Soul

Двајца браќа-тинејџери, крадат пари за да ѝ помогнат на својата болна мајка. Тие се соочуваат со проблематичниот чувар заглавен на дното на одамна напуштен и заборавен бунар.

Promising Young Woman

Млада жена која е трауматизирана од ужасен настан во своето минато е во потрага по одмазда против оние што ѝ застанале на патот.

Our Friend

Млад брачен пар добива лоши вести кои го менуваат нивниот живот. Тие наидуваат на неочекувана поддршка од нивниот најдобар пријател кој го става сопствениот живот во мирување и се сели во нивниот семеен дом.

Baby Done

Авантуристката Зои „откачува“ кога ќе забремени со своето долгогодишно момче Тим. Додека Тим полека се подготвува да стане татко, Зои се обидува да „прелета“ низ нејзините соништа и да ги исполни што поскоро.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 филмови со силни жени во главните улоги кои ќе ве мотивираат да постигнете повеќе Секогаш сме во потрага по инспирација, нели? Доколку чувствувате како ви недости...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg