Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Култниот Save the Last Dance наполни точно 20 години – времето навистина „лета“ (фото)

Прекрасната Кери Вашингтон која ни е најпозната по улогата на Оливија Поуп од серијата Scandal сподели емотивна објава, прославувајќи ја 20-годишнината од култниот филм со танцување Save the Last Dance.

Save-the-Last-Dance-napolni-20-godini-01.jpg

Таа имаше споредна, но значајна улога во филмот и ја глумеше сестрата на Дерик (Шон Патрик Томас), односно момчето на главната хероина.

„Оф, Боже. Save the Last Dance полни 20 години денес. Улогата на Шанил ми го промени животот. Го прочитав сценариото и добив чувство дека ја ПОЗНАВАМ. Во тоа време ми беше познат и наративот пласирано во општеството за тоа кои се црните тинејџерски мајки. И знаев дека доколку добро ја извршам задачата, ова беше можност да се трансформира стереотипот…“

OH EM GEE!!!!! Save the Last Dance turns 20 years old today 😱😱😱😱😱! Playing Chenille changed my life. I read that script...

Posted by Kerry Washington on Tuesday, January 12, 2021

Save the Last Dance постигна неверојатен успех и е еден од филмовите кои ја лансираа кариерата на Џулија Стајлс.

Save-the-Last-Dance-napolni-20-godini (7).jpg

Save-the-Last-Dance-napolni-20-godini (8).jpg

Како изгледаат ѕвездите од филмот денес, 20 години подоцна?

Џулија Стајлс

Save-the-Last-Dance-napolni-20-godini (1).jpg

Шон Патрик Томас

Save-the-Last-Dance-napolni-20-godini (3).jpg

Кери Вашингтон

Save-the-Last-Dance-napolni-20-godini (2).jpg

Бјанка Лосон

Save-the-Last-Dance-napolni-20-godini (4).jpg

Фредро Стар

Save-the-Last-Dance-napolni-20-godini (5).jpg

Потсетете се на филмот, можеби ќе добиете желба повторно да го изгледате и да си вратите убави спомени од минатото:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
Ен Хатавеј, Хит Леџер – познати актери кои добија Оскар за само неколку минути глума во филмот Ен Хатавеј освои Оскар за најдобра женска споредна улога со изведбата во Les Mis...
10 најдобри филмови со Сандра Булок – филмската миленичка на сите генерации Тешко е да се поверува дека Сандра Булок оваа година ќе го прослави својот 58-ми...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg