Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 филмови поради кои (повторно) ќе си го засакате животот

На сите ни треба оддишка после годината којашто ја преживеавме, малку мотивација и многу позитивна енергија. Понекогаш ни се чини дека животот е целосно бесмислен. Која е поентата на истиот?

10-filmovi-poradi-koi-povtorno-ke-si-go-zasakate-zivotot-01.jpg

Филмската уметност со години се обидува да даде одговор на овие прашања. Овие 10 одлични филмови ќе ви ја дадат потребната мотивација поради која ќе си го засакате животот:

The Art Of Getting By

Џорџ е осамен тинејџер кој одбива да оди на училиште. Но, работите почнуваат да се менуваат кога се здружува со Сали, девојка очигледно која го има рецептот за мотивација за Џорџ да почне да присуствува на часовите.

Yes Man

Карл е млад, несреќен човек кој е незадоволен од својот живот и сè уште не може да ја преболи поранешната љубов. Што ќе се случи кога ќе започне да вели „Да“ на сè што животот има да му понуди?

The Pursuit of Happyness

Крис Гарднер нема среќа во животот. Неговата жена го напушта и тој останува со малото синче. Доведен на раб на егзистенција, тој започнува да работи за една брокерска компанија, докажувајќи дека надежта навистина е најсилното нешто кое нè движи.

The Art of Racing in the Rain

Ензо е златен ретривер и неразделниот другар на Дени, возач во Формула 1. Динамиката помеѓу кученцето и сопственикот се менува кога во нивниот живот ќе влезе прекрасната Ив.

Miracles from Heaven

10-годишната Ана страда од ретко заболување за кое не постои лек. Со помошта на нејзината мајка, Ана ќе доживее необјаснив феномен за кој ниту докторите немаат точно објаснување.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 филмови со силни жени во главните улоги кои ќе ве мотивираат да постигнете повеќе Секогаш сме во потрага по инспирација, нели? Доколку чувствувате како ви недости...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg