Како изгледаат актерите од аргентинската серија „Ангели“ денес?!

Доколку се обидеме умствено да „пробуричкаме“ во сеќавањата на некогашната ТВ-ера, веројатно повеќето од нас ќе се сетиме на аргентинската серија „Ангели“ (Casi Angeles).

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes_01_630x330.jpg

По завршувањето на безвременската тинејџ-опсесија „Млади бунтовници“, ќе се согласиме дека оваа серија и тоа како беше вистинско освежување за помладата популација.

Се сеќавате ли на „комичните“ антагонисти Бартоломе и Хустина кои всушност ги „замрсија“ судбините на Мар, Јасмин, Тачо, Рама, Тијаго и многу други млади луѓе?!

А на бескрајната љубов помеѓу Нико и Сиело, а воедно и нивната борба и емпатичност?!

Верувале или не, од премиерата на овој незаборавен серијал се поминати цели 14 години.

Во продолжение за вас откриваме како изгледале ликовите од аргентинската серија „Ангели“ некогаш, а како тие изгледаат денес:

1. Емилија Атијас - Сиело Махико

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 02 630x400.jpg

2. Николас Васкес - Николас (Нико) Бауер

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 03 630x400.jpg

3. Алехо Гарсија Пинтос -  Бартоломе Бедожа Агуеро

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 04 630x400.jpg

4. Хулија Калво - Хустина Гарсија

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 05 630x400.jpg

5. Маријана Лали Еспозито - Маринела (Мар) Риналди

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 06 630x400.jpg

6. Хуан Педро Ланзани - Тиаго Бедожа Агуеро

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 07 630x400.jpg

7. Химена Акарди - Малвина Бедожа Агуеро

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 08 630x400.jpg

Интересен е фактот дека во приватниот живот, Химена и Николас се брачни партнери, спротивно од содржините на серијалот - каде Нико не ѝ ја возврати љубовта на Малвина.

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 09 630x400.jpg

8. Гастон Далмау - Рамиро (Рама) Ордоњез

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 10 630x400.jpg

9. Марија Еухенија Суарез - Јасмин Ромеро

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 11 630x400.jpg

10. Николас Риера - Хуан (Тачо) Моралес

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 12 630x400.jpg

11. Марија Кандела Ветрано - Естефанија (Тефи) Елорди

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 13 630x400.jpg

12. Пабло Мартинез - Симон Аречавалета

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 14 630x400.jpg

13. Росио Игарзабал - Валерија (Вале) Гутиерез

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 15 630x400.jpg

14. Томас Рос - Кристобал Бауер

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 16 630x400.jpg

15. Марија Дел Керо - Мелоди Пас

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 17 630x400.jpg

16. Стефано де Грегорио - Леон Бенитез

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 18 630x400.jpg

За крај, една симпатична фотка од блиска видео-средба на еден од најомилените љубовни парови во оваа серија, Мар и Тиаго.

Kako-izgledaat-akterite-od-argentinskata-serija-Angeli-denes 19 630x390.jpg

Мила М. | Црнобело 

Би можело да ве интересира:

Вечерва во Преспав ќе гледате: Кој е новиот симпатичен готвач во кујната на Марио? Во кујната на Марио има нов готвач, Талат се шета со кокошка, а Тони го обвинува...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
„Смрт на Нил“ и уште 9 нови возбудливи филмови што ќе сакате да ги погледнете Публиката со големо нетрпение ја дочека втората филмска адаптација на Кенет Бран...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg