Како изгледаат актерите во споредба со вистинските ликови од популарните биографски филмови?

Биографските филмови се одличен начин да го исполните слободното време, а притоа да научите нешто.

kako-izgledaat-akterite-vo-sporedba-vistinskite-likovi-od-popularnite-biografski-filmovi-01.jpg

Изминативе деценија-две имавме можност да погледнеме многу одлични биографски филмови, а за повеќето, режисерите очигледно се потрудиле за да ги најдат соодветните актери.

Па, погледнете како изгледаат актерите во споредба со вистинските ликови од најпопуларните биографски филмови:

Bohemian Rhapsody

Ова е филмот што ја раскажува приказната на култниот бенд Queen, а улогата на Фреди Меркјури му припадна на Рами Малек (лево).

kako-izgledaat-akterite-vo-sporedba-vistinskite-likovi-od-popularnite-biografski-filmovi-02.jpg

The Imitation Game

The Imitation Game e филм за Алан Тјуринг – „таткото“ на компјутерите и мажот кој ја декодирал германската машина позната како „Енигма“. Неговиот лик го глумеше Бенедикт Камбербач (лево).

kako-izgledaat-akterite-vo-sporedba-vistinskite-likovi-od-popularnite-biografski-filmovi-03.jpg

Frida

Во биографскиот филм за Фрида Кало ја гледаме Салма Хајек (лево) во главната улога, а сличноста помеѓу двете жени е неверојатна.

kako-izgledaat-akterite-vo-sporedba-vistinskite-likovi-od-popularnite-biografski-filmovi-04.jpg

The Social Network

Во филмот кој раскажува за настанувањето на социјалната мрежа Фејсбук, ликот на Марк Закерберг го глуми Џеси Ајзенберг (лево).

kako-izgledaat-akterite-vo-sporedba-vistinskite-likovi-od-popularnite-biografski-filmovi-05.jpg

The Wolf of Wall Street

Филмот е направен според животната приказна на Џордан Белфорт, а улогата му припадна на Леонардо ди Каприо (лево).

kako-izgledaat-akterite-vo-sporedba-vistinskite-likovi-od-popularnite-biografski-filmovi-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Ен Хатавеј, Хит Леџер – познати актери кои добија Оскар за само неколку минути глума во филмот Ен Хатавеј освои Оскар за најдобра женска споредна улога со изведбата во Les Mis...
10 биографски филмови што мора да ги изгледате барем еднаш The King's Speech е одличен и забавен филм што ги прикажува проблемите со пелтеч...
Најтажната сцена на која сите плачат во „Тома“ е измислена и уште 5 невистини прикажани во филмот Песната „За Љиљану“ е посветена на позната српска актерка, а менаџерот Дрда не п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg