Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 одлични нови филмови кои ќе ви го продлабочат умот

Понекогаш сакаме да гледаме „лимонада“ филмови со кои го пуштаме мозокот „на пасење“. А понекогаш имаме желба да погледнеме нешто сериозно, суштински битно кое ќе нè стресе, ќе нè извади „од чевли“ и ќе ни го продлабочи умот.

10-filmovi-koi-ke-go-prodlabocat-umot-01.jpg

Доколку сте расположени за тура нови, сериозни и одлични филмови, еве ги нашите 10 предлози:

Malcolm & Marie

Врската помеѓу еден режисер и неговата девојка е ставена на тест откако ќе се вратат дома од премиерата на неговиот најнов филм, додека ги чекаат критиките.

One Night In Miami

Фиктивна приказна за една неверојатна ноќ во којашто се собираат легендите Мухамед Али, Малколм Екс, Сем Кук и Џим Браун и разговараат за нивните улоги во Движењето за граѓански права во 60-тите години на минатиот век.

Fatale

Успешен оженет човек има секс за една ноќ. Одеднаш се наоѓа заплеткан во последната истрага на лукава полициска детективка.

Herself

Млада мајка успева да избега од на насилниот сопруг и започнува да се бори против расипаниот систем на домување во САД. Во процесот повторно го гради својот живот и се открива себеси.

The Dig

Работен според вистинска приказна со неверојатна актерска екипа, најмен археолог започнува историски важен ископ на Сатон Ху во 1938 година.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 филмови со силни жени во главните улоги кои ќе ве мотивираат да постигнете повеќе Секогаш сме во потрага по инспирација, нели? Доколку чувствувате како ви недости...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg