Најпопуларните улоги на холивудските актери и актерки за кои никој нема да може да ги замени

Некогаш се чини дека некои актери се родени за некоја улога – зарем можете да замислите некој друг да го глуми Џек Спероу освен Џони Деп, или некој да го замени Роуан Аткинсон во улогата на Мистер Бин?

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-01.jpg

Имајќи го ова на ум, еден корисник на Редит им поставил интересно прашање на другите форумџии:

„Кој актер толку добро одглумил некоја улога, што никој не би можел да го замени?“

Досега на прашањето одговориле над 50.000 форумџии, а сигурно и самите ќе се согласите со дел од нивните мислења.

Од Алан Рикман како Снејп, до Харисон Форд како Индијана Џонс, погледнете кои актери завршија толку добра работа, што никој нема да ги замени во истата улога:

„Роуан Аткинсон како Мистер Бин“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-02.JPG

„Рајан Рејнолдс заврши одлична работа како Дедпул до тој степен што кога ги читам стриповите, ги читам со гласот на Рејнолдс“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-03.JPG

„Кога ќе најдат нов актер за Џек Спероу (Џони Деп), ќе стане јасно дека тој е совршен за улогата“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-04.JPG

„Алан Рикман како Северус Снејп“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-05.JPG

„Меги Смит како професорката Мекгонагал“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-06.JPG

„Виго Мортенсен како Арагорн. Најдобриот избор на актер за лик од книга што сум го видел досега“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-07.JPG

„Брајан Кренстон како Волтер Вајт во Breaking Bad. Почнува како лик што го сожалувате, а на крајот ве заплашува“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-08.JPG

„Роберт Дауни Џуниор како Ајрон Мен. Овој маж Е Тони Старк!“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-09.JPG

„Харисон Форд како Индијана Џонс. Тој е толку поврзан со ликот, што мислам дека никој нема да може да го замени“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-10.JPG

„Робин Вилијамс како духот во Аладин“

najpopularnite-ulogi-na-holivudskite-akteri-i-akterki-koi-nikoj-nema-da-mozhe-da-gi-zameni-11.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

11 актери кои, по многу години, повторно се облекоа како познатите ликови што ги глумеа Се сеќавате ли како изгледаше Кортни Кокс во хоророт Scream? Или Вил Смит во сер...
Леонардо ди Каприо почнал да глуми на 5 години - Кои се првите улоги на холивудските ѕвезди? Леонардо ди Каприо имал само 5 години кога првпат се појавил на телевизија, Ната...
Хали Бери не се туширала, Кристијан Бејл јадел живи црви: Одвратни работи што актерите ги направиле ... За да го долови очајот на неговиот лик на затвореник во Rescue Dawn, Кристијан Б...
Кој морничав филм да го изгледате викендов, според хороскопскиот знак? На Лавовите сигурно ќе им се допадне Interview with the Vampire, додека Близнаци...
10 филмови што ќе ве внесат во есенско расположение Ако сакате крими приказна, изгледајте го Clue, a доколку сакате филм со доза маг...
Адам Сендлер е на врвот – Кои се најплатените актери за 2023-та? Веројатно на листата очекувате имиња како Марго Роби и Леонардо ди Каприо, но ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg