По речиси 20 години повторно на Netflix – Како изгледаат актерите од колумбиската серија „Скриени страсти“ денес?!

Неодамна на стриминг-платформата Netflix започна да се емитува популарната колумбиска серија Pasión de Gavilanes („Скриени страсти“).

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330.jpg

Овој потег за љубителите на колумбиско-мексичките серијали е вистинско изненадување, со оглед на тоа дека серијата за првпат се емитувала во 2003 година.

Престижната продукција „Телемундо“ пред речиси 20 години создаде приказна која сосема лесно и брзо се здоби со светска популарност.

Станува збор за браќата Рејес, кои барајќи одмазда за смртта на својата сестра Либија се заљубуваат во трите сестри Елизондо – ќерки на потенцијалниот „виновник“.

Со едночасовни 188 епизоди, серијата „Скриени страсти“ – која се емитуваше на А1 телевизија на нашите простори обележа огромен успех.

Со посебен акцент и ден-денес се одликува нејзината препознатлива музика, како и актерите кои подоцна ги гледавме во многубројни серии и филмови.

Па, како изгледаат актерите од препознатливата серија „Скриени страсти“ речиси дваесетина години подоцна?!

Дана Гарсија – Норма (43)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 02 630x380.jpg

Паола Реј – Химена (41)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 03 630x380.jpg

Наташа Клаус – Сарита (46)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 04 630x380.jpg

Марио Симаро – Хуан (50)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 05 630x380.jpg

Mајкл Браун – Франко (45)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 07 630x380.jpg

Хуан Алфонсо Баптиста – Оскар (45)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 08 630x380.jpg

Хорхе Као – Мартин (77)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 09 630x380.jpg

Кристина Лили – Габриела (58)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 10 630x380.jpg

Хуан Пабло Шук – Фернандо (55)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 1 630x380.jpg

Ана Лусија Домингез – Либија, Рут (37)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 12 630x380.jpg

Жарик Леон – Росарио (46)

Po-rechisi-20-godini-povtorno-na-Netflix-kako-izgledaat-akterite-od-kolumbliskata-serija-Skrieni-strasti-denes 01 630x330 13 630x380.jpg

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото-споредба: Актерите од божиќниот филм Love Actually - некогаш и денес Светкави улички, накитени елки, декорирани домови и љубов која зрачи насекаде на...
10 најдобри крими серии на сите времиња совршени за непрекинат, филмски маратон Идеалното време за маратонско гледање на серии без никаква грижа на совест допрв...
Натали Портман стравувала за животот, Хоакин Феникс мислел дека полудува – Актерите искрени за нивни... На Адриен Броди му биле потребни шест месеци за да се соземе од снимањето на The...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg