10 култни серии кои можеби не сте ги изгледале „на времето“, а треба да ја поправите грешката

Покрај очигледните избори како Friends, Lost, Twin Peaks и The Sopranos, многу веројатно е дека сте испуштиле некоја од следните култни ТВ серии кои го заслужуваат вашето внимание.

10-kultni-serii-koi-mozebi-ne-ste-gi-izgledale-na-vremeto-01.jpg

Доколку се сметате за пасиониран гледач на серии, а „на времето“ не сте успеале да изгледате некоја од следните 10, време е за поправка на грешката:

The Office

Стив Карел блеска во улогата на Мајкл Скот, напорниот досаден шеф во компанијата за хартија Дандер Мифлин. Многу хумор, сатира и неверојатни случки од секојдневието на „обичните“ луѓе.

Dexter

Главниот лик Декстер Морган работи како форензичар преку ден, но навечер е сериски убиец кој ги „лови“ убијците кои успеале да ја избегнат казната за нивните злодела. Одлична крими-драма исполнета со пресврти и напнати моменти.

Mad Men

Доналд Дрејпер, креативниот директор во агенцијата за маркетинг Стерлинг Купер во Њујорк се обидува да ја одржи рамнотежата помеѓу неговиот исклучителен професионален и мистериозниот приватен живот во 1960-тите.

Seinfeld

Стенд-ап комичарот Џери Сајнфелд се соочува со најзбунувачките, но сепак безначајни прашања за животот, со помошта на неговите ексцентрични пријатели Џорџ, Илејн и Крејмер.

Six Feet Under

По смртта на Натаниел Фишер, контролата и управувањето на семејната погребна куќа е во рацете на синовите Натаниел и Дејвид. Но, браќата и целото семејство се постојано во конфликт.

https://www.youtube.com/watch?v=VT6Fq1ENb8s

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 нови романтични филмови на Нетфликс кои ќе ви го стопат срцето Можеби се топиме како сладолед на жежок асфалт поради високите летни температури...
10 нови серии на кои вреди да им дадете шанса Зарем има подобро чувство од почнувањето на нова серија за која сè уште никој не...
10 нови филмови на Нетфликс кои ги освоија симпатиите на публиката Нашата омилена филмска платформа Нетфликс нè изненади со одлични филмски оствару...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg