Цртани филмови на Cartoon Network кои на незаборавен начин го обоија нашето детство

Содржините на Cartoon Network со себе ги носат најзабавните и незаборавни сеќавања, во кои особено уживаа децата и возрасните од 90-тите.

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 01 630x330.jpg

Дестинација „број еден“ за секој што сака да гледа нешто анимирано и квалитетно. Не е важно во која деценија или ера гледаме, Cartoon Network имаше што да понуди.

Од акција, до комедија – од омилените цртани класици до најмодерните емисии. Лабораторијата на Декстер, Џони Браво, Били и Менди - толку многу карактери со своевидни приказни кои непрекинато го задржуваа нашето внимание на малите екрани.

Па, која е вашата омилена?!

Во продолжение за вас издвоивме низа Cartoon Network приказни кои на незаборавен начин го обоија нашето детство:

Courage the Cowardly Dog

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 02 630x466.jpg

Dexter’s Laboratory

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 03 630x394.jpg

Ed, Edd n Eddy

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 04 630x354.jpg

Powerpuff Girls

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 05 630x354.jpg

Codename: Kids Next Door

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 06 630x332.jpg

The Grim Adventures of Billy and Mandy

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 07 630x460.jpg

Johnny Bravo

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 08 630x407.jpg

Foster’s Home for Imaginary Friends

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 09 630x265.jpg

Samurai Jack

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 10 630x465.jpg

The Flintstones

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 11 630x354.jpg

Scooby Doo

Crtani-filmovi-na-Cartoon-Network-koi-na-nezaboraven-nachin-go-oboija-nasheto-detstvo 12 630x420.jpg

Кои цртани филмови би ги додале вие?!

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 филмови кои нè потсетуваат на детството и ни носат мирис на носталгија Не знам за вас, но кога бев дете обожавав да гледам филмови. Тогаш интернетот бе...
Некогаш и сега – како изгледаат популарните актери поради кои ги засакавме акционите филмови? Скоро сите холивудски актери имаат совршено мускулесто тело и се одлични во свој...
Идеи за книги и филмови за магична јануарска атмосфера Јануари е месец на нови почетоци... Освен што нè потсетува на минливоста на живо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg