После Squid Game: 3 романтични корејски серии на Netflix кои доживуваат успех

По неверојатниот успех на Squid Game и моментално новата најгледана серија на Netflix, Hellbound, Јужна Кореја ја има една од најсилните телевизиски индустрии во светот.

posle-squid-game-3-romanticni-korejski-serii-na-netflix-koi-dozivuvaat-uspeh-001.jpg

Оние кои се малку понавлезени во корејската филмска продукција, знаат дека К-драмите бележат сериозен раст во популарноста, односно се издвојуваат како посебен жанр.

Специфични се по тоа што најчесто се состојат од 10 до 20 едночасовни епизоди и имаат само една сезона, а тематски се прилично разновидни.

Ако сакате и вие да навлезете во светот на корејските драми, може да започнете со 3 од најпопуларните:

Crash Landing On You

Something In The Rain

The King: Eternal Monarch

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 серии на Нетфликс кои се совршени за оваа есен Ако ви се гледа добар трилер, изгледајте ја The Night Agent, а ако сте расположе...
10 (по)нови мини-серии што ќе ги изгледате во еден здив Мистериозни убиства, политичка скандали и опасна жена која била на чело на најмо...
Колку се променија ѕвездите од „Вовед во анатомија“ речиси 20 години по премиерата? Д-р Дерек Шепард е остарен и оседен, но уште го има заводничкиот шарм во себе, а...
„Епизодата кога сите загубивме пријател“: Најзабавните моменти од „Friends“ со засекогаш омилениот Ч... Забавната игра во која Чендлер и Џои го добиваат станот на Моника и Рејчел, но и...
10 мини-серии за маратонско гледање, одлични за продолжен викенд Ако сакате психолошки трилери, изгледајте ја Sharp Objects со Ејми Адамс во глав...
Филмови и серии на Нетфликс што не треба да ги пропуштите овој јануари Документарци, серии и забавни филмови – што треба да изгледате на Нетфликс овој ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg