После Squid Game: 3 романтични корејски серии на Netflix кои доживуваат успех

По неверојатниот успех на Squid Game и моментално новата најгледана серија на Netflix, Hellbound, Јужна Кореја ја има една од најсилните телевизиски индустрии во светот.

posle-squid-game-3-romanticni-korejski-serii-na-netflix-koi-dozivuvaat-uspeh-001.jpg

Оние кои се малку понавлезени во корејската филмска продукција, знаат дека К-драмите бележат сериозен раст во популарноста, односно се издвојуваат како посебен жанр.

Специфични се по тоа што најчесто се состојат од 10 до 20 едночасовни епизоди и имаат само една сезона, а тематски се прилично разновидни.

Ако сакате и вие да навлезете во светот на корејските драми, може да започнете со 3 од најпопуларните:

Crash Landing On You

Something In The Rain

The King: Eternal Monarch

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 турски серии на Нетфликс кои се поразлични од оние кои ги гледаме на малите екрани Многумина секојдневно слободното време го поминуваат пред малите екрани и уживаа...
Таен остров, ексклузивна забава за избрани млади луѓе и мистериозен пијалак: Што се крие зад новата ... „Дали сте среќни?“ - Со ова прашање Зоа и уште неколку атрактивни млади луѓе,&nb...
Турската телевизиска серија „Балканска приказна” што се снима во Скопје од утре на екраните на ТРТ 1 „Balkan Ninnisi“ или Балканска приказна, една од најамбициозните продукции за Ту...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg