10 помалку познати серии на кои ќе се „навлечете“ после првата епизода

Никогаш доста од добри серии, зарем не? Сепак, дел од нив воопшто не се експонирани и не го заслужуваат потребното внимание, па многу лесно може да ви се провлечат под „радарот“.

10-pomalku-poznati-serii-na-koi-ke-se-navlecete-posle-prvata-epizoda-01.jpg

Овојпат составивме список на 10 помалку познати серии на кои ќе се „навлечете“ после првата епизода. Љубов, секс, драма, смеа, но и возбуда, адреналин, напнатост и акција:

The Sex Lives of College Girls

Четири цимерки, сите различни по карактер, се обидуваат да се пронајдат себеси и својата ново здобиена слобода на престижниот кампус на колеџот Есекс.

Love Life

Дарби Картер е во потрага по љубов во нејзините 20-ти и 30-ти години, честопати барајќи ја на сосема погрешни места, додека луѓето што ги запознава оставаат траен впечаток врз нејзиниот живот.

A Million Little Things

Животите на група безгрижни пријатели од Бостон се менуваат кога еден од нив ненадејно ќе умре. Тие наскоро ја сфаќаат важноста на пријателствата.

https://www.youtube.com/watch?v=x0aB4nA5MOQ

Hellbound

Неземни суштества испорачуваат осуди, испраќајќи поединци во пеколот и создавајќи религиозна група основана на идејата за божествена правда.

After Life

Совршениот живот на Тони се менува целосно откако ќе умре неговата сопруга Лиза. По трагичниот настан, Тони, наместо самоубиство, одлучува дека повеќе би сакал да живее доволно долго за да го казни светот со тоа што ќе кажува и ќе прави сè што ќе му падне на памет.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 нови филмови кои не треба да ги пропуштите оваа есен Ако сакате историска драма, задолжително изгледајте го Napoleon. Ако, пак, сте р...
Кој морничав филм да го изгледате викендов, според хороскопскиот знак? На Лавовите сигурно ќе им се допадне Interview with the Vampire, додека Близнаци...
10 филмови со кучиња кои можете да ги гледате и со вашите деца Љубовта кон животните е посебна, а кучето, како најдобар пријател на човекот, мо...
10 од најдобрите комедии на 21-ви век што сигурно ќе ве расположат Tropic Thunder e забавна критика на холивудските филмови и нивните клишеа, додек...
Најдобрите хорор филмови на режисерот Џон Карпентер Познатиот американски режисер на хорор филмови, Џон Карпентер, ја започна својат...
10 од најдобрите филмови од 2020-та до денес што можеби сте ги пропуштиле Ако сте расположени за акциона комедија, вреди да му дадете шанса на Bullet Trai...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg