10 филмови кои одлично ќе ви „легнат“ за време на новогодишниот викенд


10 филмови кои одлично ќе ви „легнат“ за време на новогодишниот викенд

Доколку планирате да ја поминете новогодишната вечер дома, ќе ви бидат потребни многу филмски предлози за претстојниот празничен викенд.

10-filmovi-za-novogodisen-praznicen-vikend-01.jpg

Подготвивме „микс“ од неверојатни филмови за сечиј вкус – од анимација, жешка романса, научна фантастика, до неверојатна хумористична сатира за човештвото која не смеете да ја пропуштите, како и доза сериозни филмови како првиот македонски филм кој се прикажува на Нетфликс – „Сестри“.

Каде и да сте, уживајте во новогодишната празнична магија со нашите одлични филмски предлози. И не заборавајте добро да се одморите.

Don’t Look Up

Двајца астрономи од потценетиот универзитет во Мичиген се обидуваат да го предупредат човештвото за кометата која се приближува кон планетата Земја и претставува закана за опстанокот на човештвото.

Сестри (Sisterhood)

Другарството на две млади тинејџерки станува токсично откако ќе објават експлицитно видео на Инстаграм од нивна соученичка која непосредно по немилиот настан, исчезнува.

The Matrix Resurrections

За да открие дали неговата реалност е физичка или ментална конструкција, г. Андерсон, познат како Нео, ќе мора да избере дали уште еднаш да го следи „белиот зајак“.

The Hating Game

Луси и Џошуа се безмилосни непријатели на работното место. Но, нивниот однос станува уште покомплициран кога двајцата ќе сфатат дека постои привлечност помеѓу нив.

Encanto

Мадригали се семејство кое живее скриено во планините на Колумбија во шармантното место наречено Енканто. Магијата на Енканто е да го благослови секое дете во семејството со уникатен подарок, освен Мирабел.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Филмски маратон: Филмови и серии со Том Харди Заводникот Том Харди, освен што е миленик на дамите низ светот, умее да глуми на...
20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Летни филмови со кои во мислите ќе се телепортирате на плажа Како што во зима сите им се радуваме на „новогодишните“ и „божиќните“ филмови, л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg