10 помалку познати серии од 2021 на кои треба да им дадете шанса


10 помалку познати серии од 2021 на кои треба да им дадете шанса

2021 изобилуваше со одлични филмски и ТВ наслови. Но, во морето на седмата уметност навистина лесно е да се испуштат некои остварувања, бидејќи навистина ги има премногу.

10-pomalku-poznati-serii-od-2021-01.jpg

Доколку сте во потрага по помалку познати серии од изминатава година, но поеднакво добри како и оние популарните, ви ги нудиме следните 10:

Only Murders in the Building

Тројца станари имаат пасија за крими злосторства и одеднаш стануваат дел од истрагата за едно. Кога во нивната ексклузивна станбена зграда во Њујорк се случува злосторство, триото се сомнева во убиство и го користи своето прецизно знаење за да ја открие вистината.

The Pursuit of Love

Копнеејќи по љубов и опседната со секс, Линда е во потрага по совршениот љубовник, но потрагата по Вистинскиот е многу потешка отколку што таа очекува.

Cruel Summer

Раскажана во временскиот период од три лета во текот на 1990-тите, една девојка исчезнува, а друга мистериозно го презема нејзиниот живот.

Ginny & Georgia

Тинејџерката Џини и нејзиното семејство се надеваат да започнат нов живот во Нова Англија по години поминати во бегство од минатото.

https://www.youtube.com/watch?v=QsacpJwXCO8

Superman & Lois

По години соочување со негативци, чудовишта и вонземјански напаѓачи, најпознатиот светски суперхерој Супермен и познатата новинарка Лоис Лејн се соочуваат со еден од нивните најголеми предизвици досега – да бидат „обични“ вработени луѓе и родители во денешното општество.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 години подоцна: Факти за Gossip Girl кои не сте ги знаеле досега Можеби не сте свесни, но поминаа 10 години откако бевме опседнати со серијата Go...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате во една ноќ Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...
Најдобрите ТВ мини серии од 2019 година за кои мора да најдете слободно време Ја „ситниме“ 2019 година, а таа нè изненади со одлични филмови и ТВ серии. Сепак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg