10 хорори кои ќе ви ја наежат кожата и ќе ве држат на штрек
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


10 хорори кои ќе ви ја наежат кожата и ќе ве држат на штрек

Не сите хорор филмови мора да бидат исполнети со крв и насилство. Некои од нив се тивки, но подеднакво страшни и бизарни. Ваквите филмови ни се вовлекуваат под кожата, постојано држејќи нè на штрек.

10-horori-koi-ke-vi-ja-naezhat-kozhata-01.jpg

Доколку сте љубители на овој филмски жанр, ви ги препорачуваме следните 10 предлози:

Candyman

Продолжение на хорор филмот Candyman (1992) чие дејствие продолжува во истата населба во Чикаго каде што и започнала легендата за злокобниот „Кендимен“.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

Арне Шајен Џонсон го прободува и убива сопственикот каде што живее под наем, тврдејќи дека е под демонска опсесија. Ед и Лорејн Ворен го истражуваат случајот и се обидуваат да ја докажат неговата невиност.

Antlers

Наставничка од мал град во Орегон и нејзиниот брат, локалниот шериф, откриваат дека еден млад ученик крие опасна тајна која може да има застрашувачки последици.

Spiral

Кога еден полицаец ќе биде убиен од страна на убиец кој го имитира Jigsaw, Зик Бенкс е назначен да го истражи случајот. Во процесот на казнување на сторителот, тој ќе се соочи со демоните од своето минато.

Lamb

Во руралните средини на Исланд, брачен пар без деца открива чудно и неприродно новороденче во нивната штала за овци. Тие решаваат да ја одгледаат како своја, но злобните сили се решени да го вратат суштеството во дивината што ја создала.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

5 хорор филмови кои треба да ги изгледате оваа пролет Вообичаено есента важи за „страшна“ сезона, но оваа пролет има интересни филмови...
20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg