5 заразни „малку луди“ серии кои ќе ви го потрошат сето слободно време

За љубителите на интересните серии, имаме 5 одлични предлози кои ќе ви го потрошат сето слободно време. Дејствието е брзо, на моменти напнато, и проткаено со хумор, но и со солзи.

5-zarazni-chuknati-serii-01.jpg

Доколку сте во потрага по добра серија, задолжително најдете време за:

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Сатира на повеќе филмови и серии со слична тематика, со многу мрачен хумор, но и напнати елементи, приказната ја следи Ана, која под дејство на таблети и алкохол доживува халуцинации. Еден ден, таа неочекувано ќе види нешто низ прозорецот што ќе ја избезуми и ќе тргне во потрага по вистината.

The Flight Attendant

Касандра „Кеси“ Боуден е стјуардеса која има проблеми со пиењето. По страсната ноќ со непознат маж, нејзиниот живот се претвора во хорор. Проблемот е што Кеси не се сеќава точно што се случило, но е цврсто решена да го открие одговорот.

Dead to Me

Џен е вдовица, нејзиниот сопруг е жртва на сообраќајна несреќа. Таа е осамена и депресивна. Но, неочекувано ја запознава Џуди, весела, оптимистична млада жена која внесува светлина во нејзиниот живот. Но, и двете жени кријат мрачни тајни.

Russian Doll

Надија, млада жена е почесна гостинка на забава во Њујорк. Но, таа е вплеткана во мистериозна јамка додека постојано е на истиот настан и умира секој пат на крајот на ноќта. Следниот ден, Надја се буди неповредена како ништо да не се случило и го преживува истиот процес, одново и одново.

Euphoria

Нараторот на приказната е Ру, тинејџерка која има проблеми со дрога и предозирање. Останатите ликови се дел од нејзиниот секојдневен живот и сите го сочинуваат мозаикот наречен средно училиште и тинејџерите во модерното денешно општество.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
Скроени за љубовна пролет – 10 најромантични филмови од 2022 кои излегоа досега Време е за пролет, многу дружби, сонце, насмевки и секако – романтика. Иако се б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg