Филмови и серии на кои ќе ги потрошите сите солзи и ќе ви го омекнат срцето

Понекогаш, сè што ни е потребно е добро да се исплачеме и да ја истуркаме сега тага од душата и срцето.

Filmovi-i-serii-na-koi-ke-gi-potrosite-site-solzi-01.jpg

За вас имаме 5 одлични филмови и уште толку серии кои со сигурност ќе ви го омекнат срцето. Ќе истурите „една кофа солзи“ на секој од нив и дефинитивно ќе се чувствувате многу полесно откако ќе ги изгледате:

Irreplaceable You

Кога на Аби ѝ е дијагностициран рак, таа тргнува во мисија исполнета со нежност и хумор, за да му најде нова љубов на Сем, нејзиниот вереник и најдобар пријател уште од детството.

Marriage Story

Сценски режисер и неговата сопруга која е актерка се пред развод. Во таа исцрпувачка борба што ги носи од една во друга крајност, паѓаат сите маски помеѓу нив.

American Son

Отуѓен пар од различни раси повторно се обединува во полициска станица во Флорида кога нивниот 18-годишен син исчезнува.

All the Bright Places

Двајца средношколци, Вајолет и Теодор, се соочуваат со лични, внатрешни борби и формираат моќна врска што им помага да најдат утеха, но и да ги променат нивните животи на подобро.

Pieces of a Woman

Срцепарателното породување на една жена дома ја остава да се бори со длабоки емоционални последици, изолирана од нејзиниот партнер и семејството.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
10 најдобри филмови со Сандра Булок – филмската миленичка на сите генерации Тешко е да се поверува дека Сандра Булок оваа година ќе го прослави својот 58-ми...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg