10 филмови со крај кој не го очекувате, идеални за продолжен викенд

Подготвени за нова доза филмови исполнети со адреналин, акција, возбудливи пресврти и неочекувани краеви?

10-filmovi-so-kraj-koj-ne-go-ocekuvate-01.jpg

За овој продолжен викенд, го имаме „лекот“ за вас.

Опуштете се со одлични филмови во добро друштво:

The Outfit

Леонард е англиски кројач кој изработува костуми по мерка. Тој мора да надмудри опасна банда на криминалци за да ја преживее кобната ноќ пред него.

Old

Едно семејство открива затскриена плажа на која се релаксираат неколку часа. Но, мистериозната плажа предизвикува брзо стареење, намалувајќи им го целиот живот на само еден ден.

The Guilty

Проблематичен полициски детектив кој е деградиран на должност и принуден да работи како операторот на 911, се обидува да спаси вознемирен јавувач, во денот кој носи мрачни тајни и откритија.

Last Night In Soho

Амбициозна модна дизајнерка има моќ да се врати во 1960-тите, каде што наидува на блескава необична пејачка.

Сепак, гламурот не е онака како што изгледа, а соништата од минатото почнуваат да пукаат и да се распрснуваат во нешто многу помрачно.

Malignant

Медисон, млада жена, е преплашена од визиите што ги има, а низ нив гледа убиства на непознати луѓе. Подоцна, таа решава да ги пронајде и да ги спаси жртвите.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
„Смрт на Нил“ и уште 9 нови возбудливи филмови што ќе сакате да ги погледнете Публиката со големо нетрпение ја дочека втората филмска адаптација на Кенет Бран...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg