Објавен е првиот трејлер за втората сезона на Squid Game – Кога може да ги очекуваме новите епизоди? (видео)

Дел од актерите од првата сезона повторно ќе играат и во новите епизоди на Squid Game. Ако за првата сезoна беа потребни 12 години за да се сними, колку време ќе биде потребно да се сними втората сезона? Погледнете го првиот трејлер за Squid Game 2.

objaven-e-prviot-trejler-za-vtorata-sezona-na-squid-game-koga-mozhe-da-gi-ochekuvate-novite-epizodi-video-01.jpg

Корејската серија Squid Game минатата година го освои светот, а сега Netflix го објави првиот трејлер за новата сезона и официјално потврди дека игрите ќе имаат продолжение.

Netflix даде јавно соопштение во кое најави дека дале зелено светло за мега-популарната серија.

„Беа потребни 12 години за првата сезона на Squid Game да биде презентирана пред публиката минатата година. Но, беа потребни само 12 дена за тоа да стане најпопуларната серија на Netflix на сите времиња“ – напиша режисерот Хванг Донг Хјук.

objaven-e-prviot-trejler-za-vtorata-sezona-na-squid-game-koga-mozhe-da-gi-ochekuvate-novite-epizodi-video-02.jpg

Тој потврди дека во втората сезона ќе имаме можност повторно да го видиме човекот кој ја играше главната улога, Ги Хан, како и човекот со црна маска познат како Front Men.

objaven-e-prviot-trejler-za-vtorata-sezona-na-squid-game-koga-mozhe-da-gi-ochekuvate-novite-epizodi-video-05.jpg

Најавени се и нови улоги, а обожавателите на серијата со нетрпение очекуваат да ги погледнат новите епизоди.

objaven-e-prviot-trejler-za-vtorata-sezona-na-squid-game-koga-mozhe-da-gi-ochekuvate-novite-epizodi-video-03.jpg

Сепак, според најавите на Netflix, втората сезона на серијата е уште во многу рана фаза, а според предвидувањата првите епизоди би можеле да ги очекуваме кон крајот на 2023-та или на почетокот на 2024-та година.

Погледнете го првиот трејлер:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

18 години подоцна: Колку се променија актерите од ТВ серијата House? Првата епизода од легендарната серија беше емитувана во ноември 2004-та, а со ог...
Таен остров, ексклузивна забава за избрани млади луѓе и мистериозен пијалак: Што се крие зад новата ... „Дали сте среќни?“ - Со ова прашање Зоа и уште неколку атрактивни млади луѓе,&nb...
5 турски серии на Нетфликс кои се поразлични од оние кои ги гледаме на малите екрани Многумина секојдневно слободното време го поминуваат пред малите екрани и уживаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg