10 најдобри акции од првата половина на 2022 кои треба да ги изгледате

Акцијата како жанр секогаш буди интерес кај гледачите и носи многу пари на киноблагајните. Првата половина од 2022 година е зад нас, а веќе имаме одлични филмски остварувања кои публиката ги дочека со овации.

10-najdobri-akcii-na-2022-koi-treba-da-gi-izgledate-01.jpg

Новиот Бетмен како и новите продолженија на франшизите Марвел и паркот Јура пријатно нè изненадија. Што друго може да изгледате од акциските филмови кои излегоа во првата половина на 2022?

The Batman

Кога градоначалникот на Готам Сити е убиен, Бетмен е повикан да интервенира. Наскоро, неговата истрага го наведува да открие мрежа на корупција, поврзана со неговото мрачно минато.

Everything Everywhere All At Once

Кога интердимензионален прекин ја разоткрива реалноста во која живее, Евелин мора да ги канализира своите новооткриени моќи за да се бори против бизарните и збунувачки опасности од мултиверзумот додека судбината на светот виси на конец.

The Contractor

Отпуштениот наредник од специјалните сили на САД, Џејмс Харпер, ризикува сè за своето семејство кога ќе ѝ се приклучи на приватна организација.

The Northman

Принцот Амлет го губи својот татко кој е брутално убиен од неговиот вујко, кој воедно ја киднапира мајката на момчето. Две децении подоцна, Амлет е викинг кој врши рации во словенските села.

Doctor Strange and the Multiverse of Madness

Доктор Стрејнџ се здружува со мистериозна тинејџерка која ќе ја види во соништа. Таа може да патува низ мултиверзуми, за да се бори со повеќе закани, вклучително и неговите верзии од другите универзуми, кои се закануваат да збришат милиони низ мултиверзумот.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 нови серии на кои вреди да им дадете шанса Зарем има подобро чувство од почнувањето на нова серија за која сè уште никој не...
10 нови филмови на Нетфликс кои ги освоија симпатиите на публиката Нашата омилена филмска платформа Нетфликс нè изненади со одлични филмски оствару...
10 нови романтични филмови на Нетфликс кои ќе ви го стопат срцето Можеби се топиме како сладолед на жежок асфалт поради високите летни температури...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg