10 нови романтични филмови на Нетфликс кои ќе ви го стопат срцето

Можеби се топиме како сладолед на жежок асфалт поради високите летни температури, но никој не би одбил малку романтика која ќе го зачини и најлошиот ден и ќе ни ги стопи срцата од емоции.

10-novi-romanticni-filmovi-na-Netflix-01.jpg

Нетфликс го има вистинскиот рецепт за овој жанр, а ние ги одбравме овие 10 кои несомнено ќе ја разбудат заспаната романтична страна во вас:

Purple Hearts

И покрај огромните разлики и несогласувања помеѓу нив, млада и надежна музичарка силно ќе се вљуби во еден војник, како и тој во неа.

2 Hearts

Животите на два среќни пара од различни генерации и места се спојуваат поради уникатната врска која се формира помеѓу нив.

Persuasion

Кога Фредерик Вентворт ненадејно ќе се врати во животот на Ен Елиот, таа ќе мора да избере дали да го остави минатото зад себе или да го слуша своето срце кога станува збор за втора шанса.

A Perfect Pairing

Со цел да придобие голем клиент, експерт за вино заминува од Лос Анџелес во Австралија за да работи на фарма покрај груб и мистериозен локалец.

Hello, Goodbye and Everything in Between

Клер и Ејдан прават заеднички договор – дека ќе раскинат пред да тргнат на факултет. На последниот состанок, повторно посетувајќи познати но и неочекувани места, двајцата се прашуваат: да останат заедно или да си кажат збогум засекогаш?

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 комедии со Кевин Џејмс чии хумористични сцени ќе ве натераат на смеење до солзи Живееме брз и стресен живот, па неретко секому од нас одвреме-навреме му е потре...
„Елвис“ и уште 5 ремек-дела на генијалниот Баз Лурман кои не смеете да ги пропуштите Баз Лурман (59) е австралиски режисер, сценарист и продуцент, познат по специфич...
Филмови за животот на децата бегалци кои ќе ви го скршат срцето, но ќе ви помогнат да го погледнете ... Во време кога глобалната бегалска криза достигна рекордно високо ниво со повеќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg