Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


10 нови романтични филмови на Нетфликс кои ќе ви го стопат срцето

Можеби се топиме како сладолед на жежок асфалт поради високите летни температури, но никој не би одбил малку романтика која ќе го зачини и најлошиот ден и ќе ни ги стопи срцата од емоции.

10-novi-romanticni-filmovi-na-Netflix-01.jpg

Нетфликс го има вистинскиот рецепт за овој жанр, а ние ги одбравме овие 10 кои несомнено ќе ја разбудат заспаната романтична страна во вас:

Purple Hearts

И покрај огромните разлики и несогласувања помеѓу нив, млада и надежна музичарка силно ќе се вљуби во еден војник, како и тој во неа.

2 Hearts

Животите на два среќни пара од различни генерации и места се спојуваат поради уникатната врска која се формира помеѓу нив.

Persuasion

Кога Фредерик Вентворт ненадејно ќе се врати во животот на Ен Елиот, таа ќе мора да избере дали да го остави минатото зад себе или да го слуша своето срце кога станува збор за втора шанса.

A Perfect Pairing

Со цел да придобие голем клиент, експерт за вино заминува од Лос Анџелес во Австралија за да работи на фарма покрај груб и мистериозен локалец.

Hello, Goodbye and Everything in Between

Клер и Ејдан прават заеднички договор – дека ќе раскинат пред да тргнат на факултет. На последниот состанок, повторно посетувајќи познати но и неочекувани места, двајцата се прашуваат: да останат заедно или да си кажат збогум засекогаш?

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
„Смрт на Нил“ и уште 9 нови возбудливи филмови што ќе сакате да ги погледнете Публиката со големо нетрпение ја дочека втората филмска адаптација на Кенет Бран...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg