Поинаква филмска музика


Поинаква филмска музика

poinakva-filmska-muzika-povekjeДобро ги знаеме песните од Брилијантин, играњето од Евтини приказни (Pulp Fiction) и незаборавниот Траволта во Saturday Night Fever. Ние сакаме...


...да ве потсетиме на малку подзаборавени музички моменти од филмови, а и да ви откриеме неколку нови.

Нашата листа ја вклучува и зомби тепачката од Shaun of the Dead, најдобрата хорор-комедија на сите времиња, но и Џо Кокер во Across the Universe, мјузикл од песните на Битлси.

Shaun of the Dead


The First Wives Club


High Fidelity


Cable Guy


Across the Universe


Tenacious D in The Pick of Destiny


Sister Act


Beetlejuice


Wayne's World


Enchanted


My Best Friend's Wedding


10 Things I Hate About You

З.П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ретро на денот: 18 години подоцна Мел Си од Spice Girls ја пее „Too Much“ 1997-та година дојде уште еднаш, но без целата група Spice Girls. Многу одамна о...
Трагичните приказни кои се кријат зад стиховите на неколку легендарни песни Уметноста го имитира животот, a животот ја имитира уметноста. Како што животот с...
Ријана ја објави песната со Дрејк - Work, која е прва од новиот албум По долгото очекување, осмиот студиски албум на Ријана ANTI е комплетен. Првиот с...