Evanescence - My heart is broken


Evanescence - My heart is broken

evanescence-my-heart-is-broken-povekjeEvanescence објавија нов спот за вториот сингл од нивниот трети студиски албум. Песната се вика My Heart Is Broken. Новиот албум кој беше објавен...


...во октомври минатата година, го освои првото место на американската Billboard 200 листа.

Режисер на спотот е Дин Кар.

Би можело да ве интересира:

Новата верзија на „Girls Just Wanna Have Fun“ не зборува само за забава (видео) Синди Лаупер на „The Late Show“настапи со нова верзија на нејзината култна песна...
Лана Дел Реј и The Weeknd играат на холивудскиот знак во новиот спот (видео) Новиот албум на Лана Дел Реј, „Lust For Life“ се очекува да биде објавен и пуште...
Нов експлицитен спот на Ријана во кој топлес девојките го имаат главниот збор Веќе видовме неколку фотки од снимањето на овој спот, во вила во Мајами, но без ...