Најпопуларните цитати на Лагерфелд
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Најпопуларните цитати на Лагерфелд

najpopularnite-citati-na-lagerfeld-povekjeКреативниот директор на модната куќа Шанел, безвременскиот и генијален Карл Лагерфелд, познат е по своите коментари. Во поново...


... време е актуелен и на Твитер.

Во стилот на Лагерфелд, може да се насмееме:

- Не знам која е Хајди Клум. Никогаш не била позната во Франција. Ниту Клаудија Шифер знае која е Хајди Клум.

- Јас сум движечки „лабел“. Моето име е Лабелфелд, не Лагерфелд.

- Не сакам да глумам. Мојот живот ионака е пантомима.

- Нормалните луѓе мислат дека сум луд.

- Јас всушност имам две куќи. Едната е за спиење, а другата е на два метра од оваа и служи за состаноци.

- Тренерките се знак на предавање. Си изгубил/а контрола над животот, па си купил/а тренерки.

- Имав едно грозно интервју до одвратна грда новинарка. Беше тоа недела дена по паѓање на комунизмот. Носеше полу проѕирен жолт џемпер. Имаше огромни гради и црн градник. Ми рече да ги тргнам наочарите затоа што сум бил непристоен. Јас и одговорив: Дали јас од тебе побарав да го соблечеш градникот?

najpopularnite-citati-na-lagerfeld

Би можело да ве интересира:

Џ.Р.Р. Толкин: 15 фантастични совети со кои полесно ќе станеме господари на својот живот! Џ.Р.Р. Толкин ги претворил своите мисли во дела во главни мотиватори на неговите...
Животните неуспеси се неизбежни - 10 факти што луѓето упорно одбиваат да ги прифатат Дали некогаш сте се запрашале зошто луѓето цело време прават исти грешки? Ова го...
95% од населението се мажи и уште 14 неверојатни факти за Ватикан Ватикан е најмалата држава во светот, се наоѓа во Рим и се протега на површина о...