Шеговити мудрости
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Шеговити мудрости

segoviti-mudrosti-povekjeЕптен ни прават мерак оние мудри изреки кои сакале да веруваме или не, најголем дел се и навистина вистинити и не соочуваат со реалноста. За денес...


...одбравме неколку кои веруваме дека ќе ве насмеат и замислат.

- Деца: Ги трошиш првите две години од нивниот живот учејќи ги да одат и зборуваат. Потоа ги трошиш следните 16 велејќи им да седнат и да замолчат. – Непознат

- Зошто жените десет години се трудат да ги променат навиките на мажот, а потоа кукаат како тоа не е мажот за кој се омажиле? – Барбара Стрејсенд

- Го замолив Бога да ми даде велосипед, но знам дека Бог така не функционира. Затоа украдов велосипед па го замолив да ми ги прости гревовите. – Непознат

- Луѓето кои мислат дека знаат сè живо многу нè замараат нас кои знаеме сè! – Исак Асимов

- Кога би се сложил со тебе, тогаш и двајцата нема да бидеме во право. – Непознат

- Вечерните вести се оние кои ти велат „добро вечер“, а остатокот го трошат за да ти покажат зошто не е добра вечерта. – Непознат

- Живееме во време во кое пицата стигнува на домашна адреса побрзо од полицијата. – Непознат

- Ако посветено работите 8 часа на ден може ќе доживеете да станете шеф и да работите 12 часа дневно. – Роберт Фрост

- Мажите имаат две емоции: гладен и напален. Ако го видите без ерекција, направете му сендвич. – Непознат.

Би можело да ве интересира:

„Никој не може да напредува кога се колеба помеѓу две работи“ – 11 моќ... Што е амбицијата, како таа се појавува, што прави таа за човекот и неговиот разв...
Чуден однос со Мајкл Џексон, дрога: 10 мрачни факти за животот на Меко... Татко му го злоупотребувал психички и физички, чувствувал огромен притисок како ...
„Кога телата ќе се допрат, тоа е само прелевање на чашата“ - Најубавит... Можеби го обожавате, можеби го мразите, но едно е сигурно – Пауло Коелјо се вбро...