Слатки маки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


Слатки маки

slatki-maki-povekjeСлатки маки се оние моменти кога не ти се допаѓа ситуацијата во која се наоѓаш, но знаеш дека всушност ти е ептен добро (иако можеби не си свесен).

 

Еве неколку типични примери:

- Кога мораш да го исчистиш хаосот после добра журка, а не ти е тешко затоа што си си поминал топ со пријателите.

- Кога облеката ти станува малку тесна, но не ти пречи затоа што имаш што да јадеш.

- Кога те следи сенката додека работиш, но не ти пречи затоа што надвор е сончево.

- Кога наоѓаш паркинг место на самиот крај на паркингот, но не се жалиш затоа што можеш да одиш.

- Кога мораш да ги исчистиш прозорците, да го избришеш подот и да пеглаш алишта, но не ти пречи затоа што имаш покрив над глава.

- Кога добиваш голема сметка за греење, но не се жалиш затоа што ти е топло.

- Кога наутро ќе те разбуди проклетиот будилник, но не се жалиш затоа што си жив.

Уживајте во слатките маки!

Би можело да ве интересира:

Најубавите мисли за мажите и жените: Ако имаш млада жена и старо вино, биди подготвен за полна куќа ... Колку и да се критикуваме меѓусебно, ниту жените можеме без мажите, ниту мажите ...
„Жената е столб на семејството“: Најдобрите цитати од Грејс Кели Сите ја знаеме како преубавата принцезата од Монако. Таа пред да стапи во брак с...
Цитати од филмовите кои ќе ве инспирираат да го живеете животот во целост Дали некогаш сте размислувале како добар филм може да ви влијае во животот? Или ...