Мажи vs. жени - Кој е попаметен, посилен, поитар?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Мажи vs. жени - Кој е попаметен, посилен, поитар?

Цитати и изреки од познати личности на вечната тема: Мажи и Жени – кој е попаметен, кој е помудар, лукав, кој e посилен? Ќе дојдеме ли некогаш до конечен одговор?

mazi-i-zeni-koj-e-popameten-posilen-poitar-1

„Постојат три работи кои мажите можат да ги прават за жените: да ги сакаат, да патат за нив или да ги претворат во книжевно дело“ – Стефан Стилс

„Гледаш многу паметни мажи со глупави жени, но ретко ќе видиш паметна жена со глупав маж“ – Ерика Jонг

„Толку многу пати сум бил на состаноци на слепо, што мислам дека е време да добијам бесплатно куче водач“ – Венди Либман

„Кога жените се нервозни, јадат или одат на шопинг. Кога мажите се нервозни започнуваат војна со некоја земја“ – Елејна Буслер

„Зад секој успешен маж, стои изненадена жена“ – Марион Пирсон

„Во политиката, ако сакаш нешто да кажеш – прашај маж, а ако сакаш нешто да биде направено – прашај жена“ – Маргарет Тачер

„Сè уште не сум слушнала некој маж да праша како успешно се комбинираат бракот и кариерата“ – Глорија Стејнхем

„Некои од нас стануваат мажот за кој сакале да се омажат“ – Глорија Стејнхем

„Јас сум одлична домаќинка. Секогаш кога ќе напуштам маж, ја задржувам неговата куќа“ – Габор

„Не ме навредува кога ќе слушнам виц за русокоси, бидејќи знам дека не сум глупава... и дека не сум русокоса“ – Доли Партон

„Жената е во состојба да го промени светот, но никогаш нема да биде способна да промени маж“ – Ејми Сновден

„Мажот е домашно животинче, кое ако се тренира со цврстина и љубезност, може да биде научен да прави многу работи“ – Џили Купер

„Никогаш не сум мразела некој маж толку многу, за да му ги вратам дијамантите“ - Габор

Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Првата елка била од гускини перја со зелена боја - 10 интересни факти ... Иако Божиќ е секогаш поврзан со традицијата и религијата, сепак има многу интере...
Океаните се сини поради сонцето и уште 6 интересни факти за океаните Без вода нема живот, но колку навистина знаеме кога се океаните во прашање? Пост...