Секс - кој, како, зошто, колку?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Секс - кој, како, зошто, колку?

Сексот е изгледа една од најнеисцрпните тематики. А, посебно непознатите занимливости врзани со него. Овој пат интересни факти за жените мажите и животните.

seks-koj-kako-zosto-i-kolku-01_copy.jpg

Жени

- Само 1% од жените се способни да доживеат оргазам.

- Третина од жените по осумдесеттите очигледно сè уште имаат повремени сексуални односи.

- Жените со високо образование најчесто практикуваат орален секс отколку помалку образованите.

- Жените со докторат се повеќе заинтересирани за секс за една ноќ од оние кои имаат само диплома.

- Penthouse тврди дека поради недоволен секс се жалат повеќе жени отколку мажи.

- Четириесет проценти од жените доживуваат оргазми за време на еротски соништа.

- 1 од 200 жени се раѓа со трета брадавица.

- Повеќе од половина од жените не уживале за време на првиот секс.

Мажи

- Просечен маж во текот на животот има околу 7000 ејакулации, во кои има 500 милијарди сперматозоиди.

- Порнографски содржини на интернет ги разгледуваат 6 пати повеќе од жените.

- Најмал познат пенис во ерекција бил долг само 1cm.

- Тројца од илјада мажи се доволно надарени и флексибилни да можат да вршат фелацио на самите себе.

- Мажот има најдолг и најдебел пенис меѓу сите примати.

- Истражувањата покажуваат дека мажите сексуално се возбудуваат секој пат додека сонуваат.

- Од непознати причини, мажите со високо образование, често имаат влажни соништа.

- Машкиот плод е способен за ерекција во последното тромесечие пред раѓањето.

Животни

- Оргазмот кај свињите трае дури половина час.

- Луѓето и делфините се единствени животни кои имаат секс само за задоволство.

- Молецот може да ја намириса женката на оддалеченост од 100 метри.

- Глувците се парат и по 20 пати на ден. За 1 година можат да имат дури 15.000 потомци.

- Комарците се парат за време на летото, а нивниот сексуален чин трае само 2 секунди.

- Кај лилјаците постои највисок процент на хомосексуалци помеѓу сите цицачи

Историски занимливости...

- Во средновековна Франција, неверните жени морале да ловат кокошка по градските улици-голи!

- Во античка Грција, јавната голотија била прифатлива, но не и јавната ерекција.

- Римски император Нерон се љубел со млади момчиња и ги облекувал во облеката на неговата покојна жена.

- Се верува дека Адолф Хитлер бил копрофил, што значи дека сексуално се возбудувал на човечки измет.

- За англискиот крал Едвард VII направиле стол, што го користел само за сексуални односи.

- Францускиот претседател Франсоа Фауре во 1899 година умрел за време на секс со проститутка.

- Пенисот на Наполеон е продаден за 40.000 долари на некој американски уролог.

- Мерлин Монро, секс иконата на 20 век, признала дека и покрај еден куп љубовници никогаш не доживеела оргазам.

Би можело да ве интересира:

Животни лекции кои ги научивме од ликовите од познатите серии Кога ги гледаме нашите омилени филмови и серии, како и ние да ги преживуваме сит...
На жените поважна им е кариерата од бракот: 12 факти за животот на Јамајка Русинка која се омажила за Јамајканец и живее таму ги пренесува своите искуства ...
Најубавите мисли за мажите и жените: Ако имаш млада жена и старо вино, биди подготвен за полна куќа ... Колку и да се критикуваме меѓусебно, ниту жените можеме без мажите, ниту мажите ...