Марфиеви мисли и закони
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Марфиеви мисли и закони

Марфиевите закони важат за едни од најинтересните и секогаш точни. Во продолжение е направена комбинација од најинтересните Марфиеви мисли и закони во комбинација со мисли од познати личности и филозофи.

marfievi-misli-i-zakoni-01.jpg

Тема се мажите, жените и бракот.

1. Ако не се ожениш ќе се покаеш. Ако се ожениш ќе се покаеш уште повеќе.

2. Бигамија значи една жена вишак. Моногамија исто така.

3. Кога мажите би знаеле како жените го поминуваат времето кога се сами, никогаш не би помислиле да се оженат.

4. Љубовта е нешто идеално, бракот е нешто реално. Предупредување: мешањето на идеално со реално е опасно.

5. Ако се плашиш од осамност, никогаш немој да се омажиш.

6. Кога ќе се заштитиш самиот себе, ожени се и заштити некој друг.

7. Најдобар маж за било која жена е археолог. Колку е постара- толку му е поинтересна.

8. Кога паровите не би живееле под ист покрив, би имало многу повеќе среќни бракови.

9. Должината на бракот е обратно пропорционална со парите вложени во венчавката.

10. За сите несреќни бракови, виновни се мажите кои немаат мозок.

11. Никаде не пишува дека твојот сопруг баш никогаш не е во право.

12. Кога се друго ќе пропадне, пробај да направиш како што ти советува жена ти.

13. Во секој пар има барем еден идиот. Не е реткост ни да се двајца.

14. Чевлите ќе почнеш да ги ставаш на место откако ќе нагазиш на сопствените омилени чевли.

15. Никогаш немој да дозволиш тој да почувствува дека си подобра од него.

16. Ако му кажеш на маж ти да купи 5 работи од продавница, и во последен момент му додадеш уште една, тој ќе ги заборави првите 2 со гаранција!

17. Еден брачен пар е добро споен кога двајцата сопружници ќе почувствуваат желба за расправија во исто време.

18. На кој начин да се согласите со сопругот за домаќинските работи, неговите по правило ќе бидат полесни.

19. Поклоните кои и ги купуваш на својата жена никогаш не се така погодени како оние кои и ги купува комшијата на неговата.

20. Парталчињата на жените се шират се додека не ги превземат сите расположливи плакари низ домот.

Би можело да ве интересира:

Имал ресторан, глумел во ТВ сапуници: Работи кои не ги знаете за латин... Пејач, композитор и актер уште од најмали години – Рики Мартин освен што важи за...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...