Мудри мисли за жените

8ми март е Меѓународниот Ден на прекрасните и паметни жени. Во чест на овој празник и во чест на секоја припадничка на понежниот пол ова се неколку мисли во чиј опис може да се пронајдете.

mudri-misli-za-zenite01.jpg

1. Во мене вреска една женска која сака да излезе. Обично можам да ја замолчам со чоколадо.  

2. Најтешките години во животот се оние меѓу 10 и 80. 

3. Мажот мора да го прави она што човекот мора да го направи. Жената мора да го прави тоа што мажот не може. 

4. Фразата „вработена мајка“ е непотребна. 

5. Она што жените мораат да го прават, мораат да го направат два пати подобро од мажите за тие да се сметаат барем способни да го направат тоа добро колку – толку. Среќа што тоа и не е така тешко. 

6. 35 е возраста кога конечно имаш средено се во главата, но тогаш телото почнува да те зеза. 

7. Се обидувам да живеам од ден за ден, но понекогаш неколку дена ме напаѓаат одеднаш.

8. Да биле штиклите толку добри, мажите се уште би ги носеле.

9. Зад секој успешен маж стои изненадена жена.

Би можело да ве интересира:

„Кога жената се смее, паричникот плаче“ – најдобрите цитати за жените „Жените навистина сакаат да стигнат навреме. Само што сè започнува толку проклет...
„Зошто мажите немаат поим, а жените никогаш немаат доволно чевли“- цитати од истоимениот бестселер в... Зошто мажите лажат? Зошто мислат дека секогаш треба да имаат право? Зошто ги изб...
Eмирот од Катар (42) има 3 жени и 13 деца - се оженил за братучетка и таа е единствената сопруга што... Мајка му, Моза бин Насер важи за една од најелегантните жени во светот. На власт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg