Секс занимливости
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Секс занимливости

Постојат безброј факти поврзани со сексот, а ова се уште неколку занимливости кои можеби не сте ги знаеле. Уште еден доказ дека сексот е неисцрпна тема на разговор.

seks-zanimilivosti-001.jpg

1. Освен гениталиите и градите, внатрешноста на носот е единствениот дел од телото кој набабрува за време на сексуалниот однос затоа што е направена од исто ерективно ткиво како и пенисот.

2. Покрај 3 сопрузи и голем број љубовници, само психијатарот успеал да и помогне на Мерлин Монро да го доживее својот прв оргазам пред смртта.

3. Постојат доста сличности меѓу клиторисот и окото. Имаат облик на рибина коска и се долги околу 7cm.

4. Се верува дека Капетан Кук одзел невиност на 37.800 девојки и никогаш не спиел со една жена повеќе од еднаш.

5. Исцрпното истражување на Johnson & Johnson посматрајќи 1.587 парови довело до заклучок дека времето потребно за оргазам кај мажите е 7.3 минути од пенетрацијата.

6. Во Индонезија казната за мастурбација е сечење на главата.

7. Карминот според верувањата настанал во Египет каде блудните жени ги боеле усните со црвено за да изгледаат како вагина.

Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
10 факти за тешкотиите на Селена Гомез со менталното здравје Турнеите ѝ се навистина тешка обврска и вели дека ѝ ја цицаат душата и често се ...