5 реални факти во животот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5 реални факти во животот

Мудрите совети секогаш се добредојдени – но, колку од нив реално ги применувате во животот?

5-realni-fakti-vo-zivotot-01.jpg

Ова се 5 со кои сме сигурни дека ако ништо друго ќе се согласите дека се точни:

1. Парите не можат да ја купат среќата, но многу е попријатно да плачеш во Мерцедес отколку на велосипед.

2. Прости му на непријателот, но запомни го името на гадот...

3. Помогни му на човек кога е во неволја и тој ќе се сети на тоа кога повторно ќе биде во неволја.

4. Многу луѓе се живи затоа што не е легално да ги убиеш.

5. Алкохолот нема да ви реши ниту еден проблем, но нема ниту млекото.

Би можело да ве интересира:

20 реченици кои ќе ве мотивираат да бидете подобар и посреќен човек Колку време од денот посветувате на себе? Колку минути поминувате размислувајќи ...
„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни жи... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...
„Животот не е тежок, тешки се луѓето во него“ - најмудрите цитати за ж... Што е животот? Еден здив, капка вода во дланките која се обидуваш да не ти се ли...