10 факти за женските гради
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 факти за женските гради

Дали сте знаеле која е сопственичка на најголемите гради на светот? Или кои жени во Европа водат на листата според големината?

10-fakti-za-zenskite-gradi-01.jpg

Ова се 10 факти поврзани со женските гради:

1. Жените можат да постигнат оргазам со стимулација на градите. Со нивно мазење и бакнување околу 1% од жените го постигнуваат врвот.

2. Огромните гради службено тежат 1,5 килограми (една). Растат заради хормонални пореметувања, а ако не можат да се стават под контрола со лекови, помага само операција.

3. Некои жени имаат три или повеќе брадавици. Малформацијата позната како полителија, најчесто се јавува под самите гради или околу пазувите. Не се болни, а на прв поглед изгледаат како младежи.

4. Мажите кои мислат дека брадавиците на девојките се зацврснуваат само кога се возбудени, не се во право. Брадавиците се многу осетливи на допир и температура – тесна облека и студ.

5. Најголеми гради во Европа имаат Англичанките, а ги следат Данкињите и Холанѓанките.

6. Најголеми природни гради на светот има Американката Ени Хоукинс Тарнер (во порно светот позната како Норма Ститц). Според Гинисовата книга на рекорди нејзина една града тежи 12,6 килограми.

7. Најголеми импланти има бразилската пејачка и актерка Шејла Херши. После 9 операции го постигнала рекордот.

8. Болките во градите можат да упатуваат на проблеми со срцето, ребрата, разни воспаленија и недостиг на витамини.

9. Поголем број жени носат несоодветен градник што доведува до болки во грбот и во самите гради.

10. Зголемувањето на градите е најбарана пластична операција на светот. По неа следат липосукцијата и корекција на ушите.

Би можело да ве интересира:

„Кога телата ќе се допрат, тоа е само прелевање на чашата“ - Најубавит... Можеби го обожавате, можеби го мразите, но едно е сигурно – Пауло Коелјо се вбро...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Океаните се сини поради сонцето и уште 6 интересни факти за океаните Без вода нема живот, но колку навистина знаеме кога се океаните во прашање? Пост...