Хит мемиња: Луѓето се жалат дека 2021 година е ужасна како и 2020
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Хит мемиња: Луѓето се жалат дека 2021 година е ужасна како и 2020

Луѓето: Те молиме господе 2021-ва да биде добра година. Господ: „Дечки, вие уште сте живи?“

hit-meminja-deka-2021-godina-e-uzhasna-kako-i-2020-01.jpg

Сите со надеж ја чекавме 2021 година. Чекавме да дојде крајот на ужасната 2020 која мина во духот на пандемијата и променетиот начин на живот.

Но 2021 ни донесе политички нереди, земјотреси и низа други немили настани.

Луѓето на Твитер почнаа да се шегуваат на своја сметка на тема дека 2021 е подеднакво ужасна како 2020, а можеби ќе биде и полошо.

Хит шеги на тема 2021 година:

„Би сакал да ја откажам мојата претплата за 2021 година. По 7-дневен пробен период сфатив дека не сум заинтересиран.“

Изгледа дека 2021 година прашува „Што би направила 2020?“ и така се однесува.

„Се сеќавате кога во последната недела од 2020 се надевавме дека првата седмица од 2021 ќе биде прекрасна? Ах, бевме толку млади и наивни.“

„Сезона 2 од 2020 е ЛУДА.“ (сезона 2 од 2020 е, за жал, 2021)

Хит мемиња на тема 2021 година:

„Дали може да стане полошо? Да!“

hit-meminja-deka-2021-godina-e-uzhasna-kako-i-2020-02.jpg

2020-та ѝ го покажува работниот простор на 2021-ва.

hit-meminja-deka-2021-godina-e-uzhasna-kako-i-2020-03.jpg

„2020-та беше најлудата година досега“. Ден 6 од 2021:

hit-meminja-deka-2021-godina-e-uzhasna-kako-i-2020-04.jpg

Луѓето: Те молиме Господе 2021-ва да биде добра година. Господ: (Дечки, вие уште сте живи?)

hit-meminja-deka-2021-godina-e-uzhasna-kako-i-2020-05.jpg

Уште 7 мемиња на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хит мемиња како изгледа седењето во карантин Разговори со сами себе, јадење на сета залиха на храна во само 2 дена... Ви звуч...
Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја на...
Смешна фото компилација: Кога сакате тетоважа, но не ви се даваат пари Некогаш тетоважите можат да бидат многу скапи, па луѓето си бараат поевтина алте...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg