Квиз: Која работна позиција во палатата би ви ја доделила кралицата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 24-04-2019


Квиз: Која работна позиција во палатата би ви ја доделила кралицата?

Замислете дека работите за кралицата Елизабета, што мислите какви работни обврски би ви доделила?

kviz-koja-rabotna-pozicija-vo-palatata-bi-vi-ja-dodelila-kralicata-01.jpg

Палатата на британското кралско семејство мора да функционира совршено, што значи дека секоја личност во неа мора да ги извршува обврските прецизно како швајцарски часовник.

Доколку вие сте дел од оваа организација, што мислите каква работна позиција би ви доделила кралицата Елизабета?

Која работна позиција во палатата би ви ја доделила кралицата?
 1. 1.
  Комфорно
  Нервозно
  Рамнодушно
 2. 2.
  Рекреација
  Транспорт
  Не знам, само да сум подалеку од нив
 3. 3.
  Јадам за да преживеам
  Врвно уживање
  Мало задоволство
 4. 4.
  Инспиративни
  Преценети
  Нормални
 5. 5.
  Да, обожавам
  Сакам, но зависи каде
  Не, напорно ми е
 6. 6.
  Уметност
  Релаксација
  Талент
 7. 7.
  Зависи од расположение
  Осаменик
  Центар на внимание

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Квиз: Која боја ве опишува во пролет? Сите ја сакаат пролетта, но секој ја доживува оваа сезона на различен начин. ...