Психолошки тест: личноста која најмногу ве плаши, открива што потиснувате во себе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Психолошки тест: личноста која најмногу ве плаши, открива што потиснувате во себе

Унгарскиот психијатар Леополд Сони во 1935-та година го развил т.н. сонди тест со кој ги открива особините на луѓето – она што го потиснуваме длабоко во себе.

psiholoski-test-licnosta-koja-najmnogu-ve-plasi-otkriva-sto-potisnuvate-vo-sebe-01 (1).jpg

Неговата теорија била дека сличностите се привлекуваат, а тоа значи дека ако некој од луѓето на сликата ви се чини привлечен, тоа значи дека имате сличности.

Од друга страна, личноста на сликата која најмногу ве плаши и ви предизвикува морници, помага да ги откриете работите кои ги криете во себе.

Ова е скратена верзија на тестот, првата била со 48 фотографии.

Одберете ја личноста од сликата која ве плаши најмногу и откријте што тоа кажува за вас:

psiholoski-test-licnosta-koja-najmnogu-ve-plasi-otkriva-sto-potisnuvate-vo-sebe-01_1.jpg

Толкувањата се на следната страна:Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест за видот: Каде се крие розата? Дали имате изострен вид? Дали ќе успеете да ја пронајдете скриената роза и за ко...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...

Најчитани неделава