12 сигурни знаци дека е време да побарате нова работа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


12 сигурни знаци дека е време да побарате нова работа

Не заработувате доволно пари за да водите живот каков што сакате. Не напредувате иако се трудите.

12-sigurni-znaci-deka-e-vreme-da-pobarate-nova-rabota-01.jpg

Работата е нешто неопходно, ни ги плаќа сметките и ни овозможува да си обезбедуваме мали животни задоволства, но идеално работата треба да е нешто што ве исполнува, предизвикува и ви дава можност за напредок.

Ако сте заглавени на работа која не ве инспирира, треба да размислите за промена. Работата опфаќа голем дел од вашиот живот, па единствениот начин да бидете среќни е да го сакате тоа што го правите.

Носењето одлука да ја напуштите вашата сигурна работа и да барате нешто ново е застрашувачко, но постојат сигнали кои посочуваат дека мора да го сторите тоа.

Сигнали дека треба да ја промените работата:

Често ви е здодевно на работа и не сте стимулирани.

12-sigurni-znaci-deka-e-vreme-da-pobarate-nova-rabota-13.jpg

Едноставно не се грижите повеќе за работата, нема искра и тонете во апатија.

12-sigurni-znaci-deka-e-vreme-da-pobarate-nova-rabota-02.jpg

Не напредувате, иако се трудите, и во компанијата како да нема каде да растете.

12-sigurni-znaci-deka-e-vreme-da-pobarate-nova-rabota-03.jpg

Не заработувате доволно пари за да водите живот каков што сакате.

12-sigurni-znaci-deka-e-vreme-da-pobarate-nova-rabota-04.jpg

Вашата работа негативно ви влијае на физичкото и психичкото здравје.

12-sigurni-znaci-deka-e-vreme-da-pobarate-nova-rabota-05.jpg

Индустријата од која сте дел како постојано да се бори.

12-sigurni-znaci-deka-e-vreme-da-pobarate-nova-rabota-06.jpg

Уште 6 сигнали на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 работи кои никогаш не треба да ги чувате на бирото на работа На турпијата не ѝ е местото на вашето биро. Ниту пак на нечистата шолја од кафе....
Рамнотежата помеѓу работата и љубовта е невозможна мисија...или сепак не? Како вашата кариера да не ви ја уништува врската со личноста што ја сакате? Не м...
5 начини на кои работа од дома може да ви го спаси животот За повеќето од нас, патувањето на работа е појава која се повторува од понеделни...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава