Девојка си креирала работа од соништата - работи како дадилка на деца во Дизниленд


Девојка си креирала работа од соништата - работи како дадилка на деца во Дизниленд

Таа се шета со дечињата низ Дизниленд, се забавува со нив на разни активности во паркот и за тоа ја плаќаат 1.250 денари од час. Работа од соништата, зарем не?

devojka-si-kreirala-rabota-od-sonishtata-raboti-kako-dadilka-na-deca-vo-diznilend-01.jpg

Сијан Нардиело од Флорида си креираше за себе работа од соништата. Таа отвори бизнис „Once Upon a Nanny“ со кој нуди услуги како дадилка на дечиња во тематски паркови и наплаќа од час.

За да го придружува вашето дете во Дизниленд таа наплаќа 1.250 денари од час.

devojka-si-kreirala-rabota-od-sonishtata-raboti-kako-dadilka-na-deca-vo-diznilend-02.jpg

Таа пред 2 години за време на нејзината работа како дадилка, добила дозвола едно попладне да ги однесе во Дизниленд дечињата што ги чувала, а потоа тоа станало неделна практика и токму оттаму Сијан се инспирирала за креирање на новата работа за себе.

Таа на локалците, како и на луѓето кои одат на одмор им нуди нега и грижа за нивните деца додека се во Дизниленд, Орландо, како и во други тематски паркови.

devojka-si-kreirala-rabota-od-sonishtata-raboti-kako-dadilka-na-deca-vo-diznilend-08.jpg

Вели дека е пресреќна што успеала двете работи што ги сака - работењето како дадилка плус тематските паркови да ги спои во едно.

Како изгледа нејзината работа таа пренесува на ТикТок:

@themeparknanny

work a job you love and you’ll never have to work a day in your life #RecordsDay #fyp #foryoupage #disneynanny #xyzbca #disney

♬ Up Beat (Married Life) - Kenyi

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не си заминуваме толку заради платата, туку поради токсичната атмосфера на работа Пред некоја недела кажав дека радо би земала помала плата доколку атмосферата на...
9 работи кои никогаш не треба да ги чувате на бирото на работа На турпијата не ѝ е местото на вашето биро. Ниту пак на нечистата шолја од кафе....
3 изговори зошто не ја напуштате работата која ви ја цеди душата Сите сме согласни дека во време како денешното навистина е тешко да се најде доб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg