Денес е ин да бидеш бисексуалец!?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Денес е ин да бидеш бисексуалец!?

bisexual_smallБисексуалците имаат повеќе можности. Кога ќе посакаат жена, може да ја добијат. Кога ќе посакаат маж, исто така можат да го добијат. Веројатноста да ги...

 

 

...посакаат и да ги добијат и двајцата истовремено е доста голема. Нивниот простор за мечтаење еbisexual широк, баш секој може да е мета за потенцијален партнер. Додека машките кои се хетеро, трескаат глава од ѕид за тоа како да ја освојат девојката од своите сништа, другиве имаат опции ама апсолутно секакви!

Кога хомосексуалците ќе бидат на дилема кои машки да ги одвезат дома, бисексуалците можат да победат во друга насока. Секогаш имаат поголем избор. И тогаш кога сите ќе очајуваат, тој е сеуште во игра – затоа што може да одлучува помеѓу два огннови. Имено, ако во клунот има повеќе жени, се ловат жените; ако победи бројот на мажите, тие стануваат цел.

Истражувањата покажуваат како во секој од нас постои желба и наклонест кон истиот пол. Кај некои луѓе оваа желба е поголема и поизразена, веројатно станува збор за скриена мечта која кај одреден број на луѓе излегува на виделина.

Можеби осудата од општеството е причина зошто некои луѓе се плашат да си ја признаат вистината дури и пред самите себе. Прифаќањето на најблисите, реакции, сосема нови искуства и гледишта на работите се само некои од проблемите.

Сепак не се сите луѓе фанови на истиот пол. Постојат луѓе кои не би сакале да експериментираат со сексуалниот живот и си стојат цврсто до спротивното.

Важно е да не заборавиме да се сакаме. Природно или не, спротивно или исто – одлуката е ваша. Границите сами ги одредуваме!

Би можело да ве интересира:

Не сакам да се омажам, само сакам да сум среќна Изгледа како каде и да одам го има зборот „љубов“. Од рекламни кампањи за станбе...
Какво е чувството да си во љубовна врска „без врска“? Поголемиот дел од нас сметаат дека кога си во љубовна врска, чувството на осамен...
5 причини зошто жените бираат доминантни партнери Денес e тешко да се дефинираат улогите на мажите и жените во општеството, затоа ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg