Топ 8 таверни и ресторани во Солун и околината, кои вреди да ги посетите

Ergon Agora е еден од најпопуларните ресторани во Солун и најпосетуван од Македонците периодов, но има уште неколку во кои вреди да ја пробате вкусната грчка храна во пријатен амбиент.

top-8-taverni-i-restorani-vo-solun-i-okolinata-koi-vredi-da-gi-posetite-01.jpg

Уживање во морски специјалитети и чаша вино покрај море со звукот на брановите или пак, доживување на локалната кујна и атмосфера во некоја уличка во квартовите на Солун и околината – за што сте повеќе?

Во продолжение следи листа со неколку ресторани и таверни на различни локации низ Солун и околината, кои вреди да ги посетите и искусите.

Одберете фаворити за следното патување:

Maiami

Ergon Agora 

To Elliniko

Mavri Thalassa

Уште 4 предлози на следната страница... Би можело да ве интересира:

Топ 10 бич барови на вториот крак во Грција Плажи уредени со бич барови во бохо стил на скриени локации, кревети под природн...
Како да стигнете до скриената рајска плажа Kavourotripes Paradise, на вториот крак во Грција? (фото) Рајска плажа со бел песок, кристално чиста тиркизна вода, скриена под природна ш...
7 плажи на Кипар чии тиркизни води и ситен песок се вистински хедонизам Најголемото богатство на Кипар се небесните плажи на Средоземното Море со неодол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg