Топ 8 таверни и ресторани во Солун и околината, кои вреди да ги посетите

Ergon Agora е еден од најпопуларните ресторани во Солун и најпосетуван од Македонците периодов, но има уште неколку во кои вреди да ја пробате вкусната грчка храна во пријатен амбиент.

top-8-taverni-i-restorani-vo-solun-i-okolinata-koi-vredi-da-gi-posetite-01.jpg

Уживање во морски специјалитети и чаша вино покрај море со звукот на брановите или пак, доживување на локалната кујна и атмосфера во некоја уличка во квартовите на Солун и околината – за што сте повеќе?

Во продолжение следи листа со неколку ресторани и таверни на различни локации низ Солун и околината, кои вреди да ги посетите и искусите.

Одберете фаворити за следното патување:

Maiami

View this post on Instagram

A post shared by MAIAMI (@maiami_seafood_rst)

View this post on Instagram

A post shared by MAIAMI (@maiami_seafood_rst)

Ergon Agora 

To Elliniko

Mavri Thalassa

https://www.instagram.com/p/CaiKdHzr5j6/?hl=en

Уште 4 предлози на следната страница... Би можело да ве интересира:

На околу 10 часа возење од Македонија се наоѓа еден од најубавите водопади во регионот (фото) Иако патувањето од Македонија може да биде долго, неверојатната убавина на водоп...
8 најубави плажи во Хрватска за одмор со мали деца На кои плажи во Хрватска морето е најчисто, плитко, а има и голем број активност...
Детален водич како за еден ден во Истанбул да видите што повеќе работи (+ упатство како да стигнете... Со толку многу што да се види и направи, еден ден во Истанбул можеби не е доволе...
Зимско-божиќна бајка во едно од најубавите алпски селца во Словенија – како да стигнете дотаму и што... Крањска Гора е еден од најубавите алпски одморалишта во Словенија, а се наоѓа ме...
Ќе ве качиме во „кајчето на Лихнида“ и ќе ве одведеме до петте најубави локации во нашиот бисер Охри... Рибарите ги прибираа мрежите. А езерото мирно, душа да си одмориш. И додека убав...
Топ 10 дестинации низ Македонија каде ќе уживате во есенско-зимски пејзажи (фото) На некои места низ Македонија веќе ќе можете да чекорите по крцкавиот снег кој н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg