Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


8 најубави езера на светот

Да, морето си има своја убавина, планината исто, но и езерото е вистинска убавина во која можете да уживате. Тие се вистински уметнички дела на природата.

Најубавите езера на светот создаваат единствено доживување, визуелно восхитување и фасцинантен подводен живот.

Во прилог е изборот на најубавите езера на светот кој навистина вредат да се посетат:

1. Езерото Мораин, Канада

8-najubavi-ezera-na-svetot-1


2. Манапури, Нов Зеланд

8-najubavi-ezera-na-svetot-2


3. Тахо, САД

8-najubavi-ezera-na-svetot-3


4. Луцерн, Швајцарија

8-najubavi-ezera-na-svetot-4


5. Ба- Бе, Виетнам

8-najubavi-ezera-na-svetot-5


6. Лаго Де Пацкуаро, Мексико

8-najubavi-ezera-na-svetot-6


7. Конистон, Англија

8-najubavi-ezera-na-svetot-7


8. Блед, Словенија

8-najubavi-ezera-na-svetot-8

Кое ви изгледа најпривлечно и дали можеби сте посетиле некое од овие природни убавини?

Би можело да ве интересира:

Најубавите божиќни пазари за 2022 - кога и каде ќе ја доживеете празничната магија? (фото) Божиќниот пазар во Будимпешта е изгласан за најдобар во Европа за 2022, според E...
Села, водопади, манастири: Локации низ Македонија кои за мене се совршен избор за викенд прошетки Во овие зимски денови со нетрпение чекаме да дојде петок, да се оконча работната...
Браво! Бранка (69) од Белград почнала да патува на 58 години низ светот и посетила 130 земји Бранка јадела месо со сомнително потекло во Мавританија, се ценкала со руски так...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg