Хороскоп за Девица


Дневен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

Дневен хороскоп за Девица - вторник, 16 јануари 2018

Ќе знаете како да ја развеселите атмосферата и нема да дозволите негативните луѓе да завладеат. Бидете повнимателни со трошоците и сконцентрирајте се на првичните планови. Вашата моќ на заведување ќе биде ваше главно оружје, па искористете го безрезервно, нема да зажалите.

Неделен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

Љубов Работа Здравје
5 4 4

15 до 21 јануари 2018

Љубов: Ќе ве привлекува сè што е скриено, а многумина ќе го обноват еротскиот дел од љубовниот живот. Понекогаш страстите нема да ви даваат мир и во себе ќе водите силна борба помеѓу разумот и чувствата. Подобро ќе биде да надвладее разумот, барем сега за сега.

Работа: Многумина своите амбиции ќе ги сведат во реални рамки и тоа ќе биде добро. Ќе има и такви кои ќе ги одмеруваат своите достигнувања од минатото. Чувствувате дека дошло време кога треба нешто да се менува или да се работи поинаку од досега. Некои од вас ќе се одлучат за промени.

Здравје и совет: На полето на здравјето не ве очекуваат поголеми проблеми. Генерално чувајте се од можни настинки, но посериозни тегоби не би требало да има. Не претерувајте со консумациите.

Месечен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

јануари 2018

Работа: Ова е период кога сте многу зафатени и ангажирани на повеќе страни, а делувате моќно при средба со соработниците. Неопходно е својата енергија и време да ги насочите кон работи кои ќе ви донесат голема корист. Послушајте ги советите од колегите, ќе бидат корисни. Ќе бидете уморни, па не е лошо да размислите за некој вид одмор за да акумулирате позитивна енергија. Заслугите за својата работа ќе ги добиете кон крајот на месецот кога ве очекуваат финансиски средства, но очекувајте пари и од роднини или пријатели. Меѓутоа, како што ќе стигнат парите, така ќе се укаже прилика со истите да помогнете, па ќе ги дадете на заем. Немојте да се грижите, парите ќе ви бидат вратени на време, а можеби и дуплирани. Ќе ги искористите за вложување во нови деловни идеи, а успехот можете да го очекувате кон средината на следната година.

Љубов: Уживате во љубовта, а истовремено ве поддржува и партнерот во сè што работите. Би требало да размислите за брак или барем заедничко живеење со партнерот. Слободните Девици ќе запознаат личности кои пријатно ќе ги изненадат, а можно е и познанството да прерасне во нешто повеќе. Подолго време сте планирале патување во странство со партнерот, но поради некои непланирани случувања ќе мора да го одложите за следната година. Немојте да очајувате, во замена за патувањето, партнерот ќе ви приреди пријатно изненадување. Кон крајот од месецот ќе запознаете личност од која ќе бидете пленети и која подолго време ви е во мислите. Овој месец е прилика да се обидете да ја подобрите комуникацијата со околината и блиските пријатели поради можноста да се оддалечите поради премногу обврски. Постои можност Девиците да запознаат некого на работа, па таа личност со својата упорност ќе ве натера да размислите дали би можеле да функционирате со неа во врска. Упорно ги избегнувате погледите на личноста која веќе подолго време се труди да ве заведе. И покрај тоа што пред вас се многу предизвици, на крајот нема да можете да му одолеете на она најважното – емоциите. Затоа опуштете се и уживајте во сè што ви дава животот. Партнерот добро знае на кој начин може да ве шармира.

Здравје: Ѕвездите покажуваат дека здравјето во текот на јануари и тоа во втората половина, може да ви биде загрозено. Главна причина за тоа е падот на имунитетот и тоа поради преголема нервоза, поради грижи на работното место. Чувајте се од настинки и грип. Јадете повеќе овошје и зеленчук. Потребно е да бидете здрави за среќни и весели да ги поминете празниците. Во овие зимски денови размислете малку за својот живот, плановите, желбите и сè што ве прави среќни. Новата година и претстојните празници  ќе ве израдуваат.

Годишен хороскоп

Девица Девица
 23.08-22.09

2018

Во 2018 година на Девиците многу работи ќе им зависат од луѓето во околината и начинот на комуникација со нив.

Ќе бидете малку вознемирени во 2018 поради огромниот број активности и задачи, но ако го задржите фокусот на важните работи ќе остварите напредок. Мерките на претпазливост се препорачливи на секое поле од вашиот живот. Избегнете ја агресивноста и разговарајте за проблемите.

Вашата надареност за уметност и вишок емоции често ќе ви создаваат проблеми во 2018.

Една личност цело време ќе ја следи вашата работа и ќе ви понуди соработка за која треба да размислите. Доколку долго време го планирате станбеното прашање, оваа година тоа ќе се исполни, но ќе биде проследено со многу недоумици и двоумења.

Од март до април 2018 очекувајте многу ниски удари на работното место, па отворете четири очи. Би било добро пред конечно да донесете некоја одлука, да се консултирате со партнерот.

Здравјето ќе ве служи добро, потребно е само малку подобро да се контролирате во стресните ситуации.

Работа и финансии

Годинава ќе бидете концентрирани на односите на работното место. Многу работи ќе ви зависат од контактите со луѓето во околината и разбирањето со шефовите и колегите. Само со тимска работа ќе успеете да ги реализирате вашите професионални цели годинава.

Некои Девици ќе ја променат работата, а други ќе добијат унапредување и покачување на платата. Во секој случај ќе има позитивни новини, само внимавајте да не се залетате и да се сопнете на скалилото на кое се искачивте.

Пријателите и роднините ќе ви бидат мотивација за заработувачка. Исто така, ќе средите некои семејни прашања, само не дозволувајте емоциите да го надвладеат рационалното размислување за финансиите.

Љубов

Девиците ќе имаат одлични шанси во 2018 да ја пронајдат љубовта што ја бараат или да ја унапредат врската.

Вашите емоции ќе бидат под контрола во поголемиот дел од годината, а љубовта ќе ви биде посилна од кога било. Зад себе ќе го оставите хаотичниот период од изминатите 3 години.

Уште во јануари ќе забележите што имаат ѕвездите на ум за вас. Избегнувајте го минатото, а во месец септември очекувајте сите коцки да дојдат на своето место. Судбински прашања ќе бидат решени во 2018 година.

Зафатените Девици ќе уживаат во чувството на сигурност. Партнерот ќе би биде извор на сила и поддршка ако успеете добро да ги канализирате емоциите. Може да добиете некој значаен подарок од него.

Слободните Девици во 2018 ќе доживеат неверојатна романса исполнета со многу еротски мигови. Токму таа личност може да биде љубовта на вашиот живот. Ако направите баланс помеѓу приватниот и професионалниот живот, новата врска ќе успее да ги надмине сите препреки.

Здравје

Работите во 2018 ќе ви се вклопуваат како од шега и ќе имате доволно време за одмор, опуштање и подмладување. Земете кратка пауза и појдете на некое убаво патување, што ќе ве наполни со позитивна енергија.

Чувството на оптимизам ќе владее со вас и ќе ви помага решително да туркате напред. Само внимавајте да не одите во крајност затоа што ниу премногу напор, ниту премногу одмор не се добри за вас.

Направете рамнотежа помеѓу тоа колку јадете, спиете и сте физички активни и делувајте превентивно.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп