Хороскоп за Бик


Дневен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

Дневен хороскоп за Бик - среда, 21 февруари 2018

Си поставивте цврсти граници за да не бидете излажани од заткулисните игри на некои луѓе од вашата околина. Сакате да го сочувате својот духовен мир по секоја цена. На работното место ако продолжите сo ритамот со кој започнавте, ќе стигнете до целта на која сте фокусирани. Имате проблеми да прифатите некое однесување на партнерот. Идентификувајте што точно ви причинува несоница и разговарајте за тој аспект од врската.

Неделен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

Љубов Работа Здравје
5 4 4

19 до 25 февруари 2018

Љубов: Сега веќе знаете кога треба да попуштите и полесно прифаќате компромис. Затоа вашата врска се развива подобро. Ќе бидете пријатно изненадени кога ќе попуштите. Ќе видите дека не треба секогаш да терате по свое. Многумина дури сега во потполност ќе покажат што чувствуваат.

Работа: Што било, поминало. Немојте тоа повеќе да го анализирате. Препуштете му на времето да работи за вас, а вие насочете се кон она што допрва почнува. Пред вас е нешто сосема ново и сè уште недефинирано. Бидете отворени за тоа.

Здравје и совет: На полето на здравјето можни се проблеми поврзани со шеќерот во крвта. Исто така во оваа фаза може да бидете склони кон дебелеење па дополнително треба да поведете сметка за исхраната. Немојте да ги поместувате границите по секоја цена.

Месечен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

февруари 2018

Работа: Февруари ќе ви донесе енергија за завршување на старите или работите кои подолго време стагнираат, а почетокот на месецот е идеален за обновување на соработката со една Вага или Јарец. Венера од полето на работата и Марс од полето на позајмиците, туѓите пари и покачувањето ќе ви донесат неочекувано добра заработувачка. Таа прво ќе дојде од далечни, странски земји, тајни работи, работа зад сцена и работи поврзани со нега и разубавување. Многумина од вас помеѓу 12-ти и 16-ти февруари ќе почнат да разгледуваат големи деловни промени. Исто така кон средината на месецот финансиите ќе се сменат. За многумина е можна заработка преку два бизниса, а оние што се во партнерски односи ќе имаат расправии околу заработката. Немојте да се сомневате во соработката со Девица или Бик, тие никогаш нема да ве изневерат.

Љубов: Романтичните Бикови, од десетти февруари ќе посакаат дополнително да ги зацврстат и продлабочат своите односи. Ништо нема да му препуштите на случајот, а на ваша иницијатива можно е да се озакони врската. Ако сте во брак или во подолга врска со една Скорпија, Бик или Јарец, може да очекувате стабилност и остварување на голема заедничка желба. Слободните Бикови ќе се заинтересираат за влијателна личност од работа, а на многумина од вас во периодот од 15-ти до 26-ти февруари ќе ви се врати некој кого одамна сте го заборавиле. Дајте ѝ уште една шанса на вашата голема љубов.

Здравје: Во поголемиот дел од месецот ќе ви биде чувствителен урогениталниот тракт. Можни се повремени воспаленија во тој предел. Ви се советува да пиете повеќе течности, особено чаеви за да ги ублажите тегобите. Потребен ви е одмор. Избегнувајте претерани напори. Ќе ви годи повремена прошетка во природа кога тоа ќе ви го дозволат временските прилики.

Годишен хороскоп

Бик Бик
 20.04-20.05

2018

Новата година за Биковите може да започне со разочарување од некои пријатели кои не ви помогнале кога било најтешко.

Овие околности дополнително ќе ве зајакнат како личност и ќе научите повеќе да го цените животот.

Во 2018-та ќе треба да обрнувате повеќе внимание на секакви типови ризик, а годината ќе ви донесе и позитивни новости на финансиско поле, како и на љубовен план.

Работа и финансии

Во првата половина на годината нема да има драстични промени за повеќето Бикови. Клучниот период ве очекува во текот на летото, кога ќе треба да донесете паметни одлуки кои ќе се однесуваат на вашата кариера.

Во зависност од тоа што ќе одлучите, така ќе ви тече остатокот од годината, па ќе имате можност значително да ја подобрите финансиската ситуација. Сепак, избегнувајте тимска работи и здружени договори.

Планирајте ги вашите финансии, обидете се да се ослободете од долговите и фокусирајте се на штедење на она што може да се заштеди. 

Љубов

Љубовната ситуација во 2018-та за Биковите ќе биде стабила и непроменлива, сѐ до последниот квартал од годината. Можете да очекувате мир и спокојство, збогатено со прекрасни љубовни искуства.

За некои, љубовта ќе биде главен приоритет, додека за други, тотално губење време и енергија. Кон есенскиот период од годината, можно е повеќето сингл Бикови да ја запознаат сродната душа и да започнат возбудлива врска.

Сепак, бидете внимателни при носењето конечни одлуки кои ќе бидат најдобри за вас и вашиот напредок.

Зафатените Бикови ќе ја започнат годината многу емотивно, а врската ќе им биде исполнета со страст. Јануари ќе биде одличен месец за започнување на заеднички живот или крунисување на љубовта. Сѐ што сте замислиле поврзано со партнерот ќе го остварите во почетокот на годината, но внимавајте да не станете премногу посесивни. Оставете страста малку да се излади и работите да се одвиваат полека.

Слободните Бикови на почетокот на годината може да се впуштат во врска на далечина, а постои можност и за повторно освојување на важна личност од минатото. Некои односи може да започнат страствено, но не заборавајте да гледате реално на работите, а не низ розови очила. Во втората половина на годината, повеќето ќе ја достигнат потребна емоционална стабилност и ќе донесат промени во ставовите за животот.

Здравје

Повеќето Бикови физички ќе бидат во добра состојба во 2018-та и ова е одличен период за започнување со некој спорт и откажување од нездравите навики во животот.

Повремено опуштајте се и подмладувајте го својот дух, бидејќи и менталното здравје треба да биде на високо ниво. 

Случувањата со пријателите можеби ќе ви создадат проблеми, но простувајте и продолжете понатаму, затоа што вашето здравје мора да ви биде на прво место, а никој нема право да го наруши.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп