Хороскоп за Вага


Дневен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

Дневен хороскоп за Вага - петок, 19 јануари 2018

Целосно сте обземени во вашите мисли и потребна ви е ментална релаксација, па размислете на одмор. Сепак, не се откажувајте од целите и следете ги по секоја цена на патот до успехот. Во љубовта ве очекуваат прекрасни моменти и време е да ги искористите предностите и да се впуштите во авантура.

Неделен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

Љубов Работа Здравје
5 4 4

15 до 21 јануари 2018

Љубов: Во личните односи ќе ве интересираат сосема обични работи. Нема да имате големи барања, напротив ќе бидете поскромни од вообичаено. Оние што се сами љубов ќе побараат на места на кои секојдневно се движат. Ќе бидат добро.

Работа: Многумина на работното место ќе покажат емоции или ќе сфатат колку го сакаат она што го работат. Од таму ќе произлезе и новата мотивација и свежите идеи. Вашата дисциплинираност, посветеност и енергија ќе бидат заразни. Некои од вас ќе ги придвижат колегите околу себе.

Здравје и совет: Поведете сметка кога е здравјето во прашање, можни се помали проблеми со штитната жлезда. Освен тоа нема нагласени тегоби или тешкотии кај вас. Ќе ви се чини дека можете да придвижите планини.

Месечен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

јануари 2018

Работа: За да не го изгубите драгоценото време и енергија, подобро ќе биде да седнете и да се усогласите околу деловните одлуки со колегите. Во последната декада притисокот попушта. Кон крајот од месецот можен е прилив на средства и тоа во задоволителни количини, најпосле. Периодот кој доаѓа за вас е исклучително активен и интензивен на деловно поле. Но, внимавајте, тоа некои колеги ќе го користат и може да бидете измамени. Како што се ближи крајот на месецот, така ќе се зголемува и обемот на работа, но тоа на крајот ќе се исплати, ќе бидете пофалени. На една личност не ѝ укажувате доверба и тоа ќе се покаже како добро, нејзиното ветување ќе биде изиграно. Овој месец сте расположени сите свои расправии да ги решавате со дијалог, но тоа не ви се препорачува. Потрудете се своите коментари да ги задржите за себе и расправиите да ги сведете на минимум. Претерано субјективното доживување на новите случувања и ситуации на работното место, не е добро, особено што при тоа ги потценувате способностите на поедини колеги.

Љубов: Искористете го секој миг. Вие постојано се обидувате да го смените својот однос на љубовното поле во хармонија со личните желби и интереси, но имате впечаток дека постојано удирате со главата во ѕид. Ова е период кога ќе имате лоша комуникација со партнерот. Она што можеби вам ви изгледа јасно и прифатливо, за вашиот партнер е сосема спротивно. Во текот на јануари нема многу надеж да најдете доволно предизвикувачки партнер кој ќе ги задоволи вашите критериуми, но немојте да се грижите во Новата година влегувате со нови можности за партнерска врска. Совет за Вагите во врска е да не ги решаваат проблемите на партнерот ако тоа од нив не се бара. Можно е впуштање во куса авантура за која не знаете баш ништо. Вие моментално сте ранливи, па препуштете му на партнерот да го креира заедничкиот живот. Потрудете се максимално да уживате во привилегиите кои ги добивате од семејството и пријателите. На слободните Ваги им престои ново познанство кое ветува возбудливи емоции и задоволство.

Здравје: Ѕвездите укажуваат на тоа дека оваа година нема да имате нови здравствени проблеми. Така би било кога сите Ваги би биле исти. Бидејќи не се, тие различно ќе реагираат на исти животни ситуации. Имајќи предвид дека сте малку поамбициозни во овој период, би можеле да претерате. Можно е претерано да ја истрошите својата енергија или да се префорсирате, па тоа да го загрози вашиот имунитет и да дојде до инфекции. Одете на лекар ако ненадејно ве заболи нешто во пределот на градниот кош. Најдобро е овој месец дома да поминувате повеќе време и така ќе бидете сигурни дека новогодишните празници ќе поминат во здравје и со веселба.

Годишен хороскоп

Вага Вага
 23.09-22.10

2018

Во оваа година мора да обрнете повеќе внимание на здравјето, додека не е доцна. За почеток неопходна ви е здрава диета и повеќе физички активности. Штом ќе имате некој поголем проблем, нагло ќе накачувате тежина. Но, силната волја може сè да надмине.

За оние кои се во брак или долга врска, почетокот на летото носи многу нестабилности, кавги и непотребно груби зборови. Ако врската не функционира подобро е да ја завршите на време. Животот оди понатаму.

На работното место многу од работите ќе ви одат од рака. Ќе влезете во една неизвесна работа која за среќа ќе заврши добро. Но, следен пат не се впуштајте во непроверени проекти.

2018-та е година кога мора повеќе да се посветите на себе, наместо да ги задоволувате потребите на луѓето околу вас. Бидете фокусирани на своите идеали.

Работа и финансии

Првата половина од годината е стабилна и не ви носи некои поголеми промени, што се однесува до работата и финансиите. Ќе бидете задоволни од текот на настаните.

Но, во вториот дел од годината ќе ви се укаже една несигурна прилика и може да се случи добро да профитирате од неа, ако имате среќа. Сепак, би требало да бидете внимателни бидејќи еден погрешен чекор може да ви донесе огромен неуспех.

Дајте им поголема важност на вашите интереси и хобија, бидејќи некои од нив може да ви донесат звучно име и слава.

Не се плашете да барате услуга, зголемување на платата или трансфер на друго место – нема да добиете ништо ако не го побарате директно.

Љубов

Првиот дел од 2018-та не ви носи некои огромни промени, но веќе како што се наближувате кон средината на годината, очекувајте одлучувачки ситуации.

Многу Ваги ќе мора да одлучат што понатаму, дали ќе останат со личноста која долго време мислат дека им е судена или сепак е време да побарате повеќе среќа со ново лице.

Ќе имате поголемо разбирање за партнерот и тоа ќе ви дозволи да воспоставите близина која веќе некое време ви недостасува. Интензивната страст и романса нема да бидат скратени.

На сите Ваги им се советува да избегнуваат импулсивни акции во љубовта.

Зафатените Ваги на пролет може да доживеат површен флерт на работното место, но тоа нема драстично да влијае на нивната врска или брак. Пролетта ќе биде период за тестирање на врската. Од јули започнува емотивно мирен период, а веќе во август може да очекуваат брачни понуди.

Слободните Ваги ќе тежнеат кон хармонија и складна љубов, а 2018-та ќе им ги истренира нервите и издржливоста, бидејќи дури на крајот од годината следува период за поволно емотивно поврзување и оптимизам. Во меѓувреме, може да влезете во кратка авантура со повозрасна личност од вас.

Здравје

Нивото на енергија ви е одлично и во првото тримесечје од годината нема да чувствувате замор или било каков друг здравствен проблем.

На почетокот од април работите малку ќе се променат и ќе мора повеќе да размислувате на менталното здравје и душевниот мир.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп