Хороскоп за Јарец


Дневен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

Дневен хороскоп за Јарец - петок, 15 декември 2017

Среќни сте во ваша кожа и ако сакате тоа да остане непроменето, повеќе слушајте ги сигналите на телото. На работното место анализирајте пред да донесете заклучок. Последиците може да ве удрат по џебот. Добриот хумор ќе ви помогне да избегнете љубовни замки, не бидете претерано сериозни.

Неделен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

Љубов Работа Здравје
5 4 4

11 до 17 декември 2017

Љубов: Оваа седмица во љубовта ќе ве следи среќа. Малите сомнежи бргу ќе поминат, па немојте да им придавате значење. Објективно вратата од нечие срце ви е отворена. Немојте самите да си го затворате патот, одете таму каде што чувствувате дека припаѓате.

Работа: Работите лесно ќе ги завршувате, а вашата самодоверба ќе расте. Многумина овие денови ќе имаат прилики да ги покажат и докажат своите работни способности. Затоа немојте да се двоумите. Треба да ги засукате ракавите и едноставно да работите.

Здравје и совет: Немојте да јадете премногу мрсни и зачинети јадења, ова е добро време да ги регулирате навиките поврзани со исхраната за подоцна да немате поголеми проблеми со холестеролот. Малку дисциплина нема да ви биде на одмет. Од вас се очекува повеќе.

Месечен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

декември 2017

Работа: Хармонијата на семејната атмосфера ќе ви помогне да направите успех и во кариерата. Кариерата и семејството од вас бараат подеднакво внимание, ако сакате да постигнете успех во декември. Независноста и храбрите одлуки ќе ви донесат успех кој сте го заслужиле. Јарците ќе го осмислат својот живот и ќе направат сè за да го остварат. Припадниците на знакот кои се чувствуваат тензично, би требало да се бават со медитација или некоја друга спиритуална вештина. Интуицијата ќе ви помогне во решавањето на некои недоумици. Ве интересира како можете да им помогнете на другите. Состојбата со парите овој месец ќе биде непроменета, но веќе од почетокот на следната година можете да очекувате дека вашето залагање и работа ќе бидат наградени.

Љубов: Веќе подолго време емотивната страна не ви функционира онака како што сакате. Очекувајте нови контакти и додворувања, а можно е да бидете неодлучни поради разлика во годините, ако партнерот е помлад од вас. Оставете доволно простор за себе и немојте да ги кратите емоциите. Можеби ќе бидете во дилема помеѓу стара и нова љубов, времето бргу ќе покаже што е подобро, а по 12-ти декември тргнете во насока која ви одговара. На слободните претставници им престои незаборавна романса. Нагласени се страстите, освојувањето и преземањето. Во игра се сите манипулативни техники, затоа внимавајте. Ако сте во врска која сте ја сокривале, ќе стане јавна, сакале вие или не. Ако тоа не ви одговара, бидете внимателни бидејќи секако ќе се открие. Оние што се во врска или во брак сè уште имаат проблеми со партнерот и би требало да ги намалат тензиите. Кон крајот од месецот свртете се кон партнерот и зближете се, немојте да се инаетите.

Здравје: Јарците се чувствуваат одлично во декември. Малку сте уморни и ви треба повеќе енергија. Немојте тоа да го решавате со поголема количина на храна. Можеби јадете поради нервоза, но добро би било да ги намалите оброците.

Годишен хороскоп

Јарец Јарец
 22.12-19.01

2017

Во светот на Јарците, независноста е клучен збор. Знаете што сакате и имате малку трпение да чекате другите да ви дозволат да го добиете. Оваа година ќе можете да си дозволите одмор од борбата, бидејќи ќе го дочекате успехот од напорната работа.

Никогаш во текот на 2017-та година не заборавајте да се сакате себеси, бидејќи единствено така ќе избегате од депресијата.


Работа и финансии

Како и по обичај, луѓето ќе ве надгледуваат и прашуваат како успевате сè да постигнете. Не дозволувајте тоа да влијае на вашиот напредок. Добра вест е што ќе бидете отворени и подготвени да ги споделите вашите тајни, енергија и успех. Само бидете внимателни со кого ги делите.

Постои разлика меѓу напорна работа во тим и жртвување за да останете популарни. Бидете свесни за оние кои се обидуваат да ги украдат плодовите од вашиот напорен труд. Секако, не треба ниту премногу да се грижите, бидејќи сите добро знаат кој ги раздвижува работите.

Ова е година и за нови почетоци на професионален план, па ако не ви се допаѓа моменталната кариера, слободно размислувајте да ја промените.

Финансиската состојба ќе ви биде нешто подобра од минатата година и ќе имате повеќе среќа, а со тоа и поголем прилив на пари кои не е лошо да ги штедите за „црните“ денови.


Љубов, семејство и социјален живот

Во поглед на социјалниот живот, во 2017-та година големо влијание ќе ви има планетата Марс, па луѓето околу вас ќе бидат зачудени на вашиот „краток фитил“ и недостатокот на желба за излегување и дружење.

Фокусирајте се на ревитализација на работите и областите кои ви се моментално важни, а не на оние другите, неважни и минливи работи. На есен ќе најдете подобра рамнотежа меѓу разните области во вашиот живот.

Оваа година, планетата Венера ќе владее на вашето поле на љубовта, па доволно е само да посакате и да имате напредување во романтичната атмосфера. Упорноста е ваша силна страна - никогаш не го заборавајте тоа.

Ако немате партнер, побарајте го во знакот на Риби или Стрелец.


Здравје

За подобро здравје подобро контролирајте ја вашата психичка состојба. Посебно, ако имате проблеми со спиењето. Јадете поздрава храна, мотивирајте се да вежбате и редовно одморајте. Одморот мора да ви биде приоритет.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп