Хороскоп за Рак


Дневен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Дневен хороскоп за Рак - петок, 19 јануари 2018

Влијанието на близок пријател ќе биде корисно за вашата ситуација и ќе се ослободите од сомнежите. Атмосферата на финансиско поле може да биде тензична, но ќе успеете да се справите. На љубовен план ќе ја добиете потребната поддршка од партнерот и ќе бидете охрабрени за сè. Играјте ферски.

Неделен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

Љубов Работа Здравје
5 4 4

15 до 21 јануари 2018

Љубов: Во наредните денови ќе се подобрат вашите лични односи. Секој дек ќе бидете сè поподготвени да делите со другите. Саканата личност повторно ќе биде отворена кон вас. Организирајте некој излет или патување. Ќе ви биде убаво.

Работа: Многу работи се пред вас. Немате многу време за одмор. Некои од вас ќе работат и прекувремено. Работа ќе има многу, а ќе биде и атрактивна. Бидејќи ова долго време сте го посакувале, ќе дадете сè од себе за да успеете. Речиси ништо нема да ве одврати од тоа.

Здравје и совет: Кога е во прашање здравјето, водете сметка за градниот кош, а на прво место за срцето и кардиоваскуларниот систем кој сега може да биде подложен на проблеми. Од време на време застанете и одморете се.

Месечен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

јануари 2018

Работа: Ако се насочите кон она што сакате да го постигнете, успехот ви е гарантиран. Од тој момент на деловно поле ве чекаат само добри вести. Искористете ги максимално во своја корист. Како се одвиваат плановите, до сега сте успеале на неколку полиња, а својот успех можете да го објасните со правилна проценка на ситуациите и деловниот интерес. Ѕвездите се на ваша страна, но немојте да ги занемарите различните аспекти на успехот. Следните неколку дена може да очекувате разни вести и трачеви, а повеќето од тоа што ќе го чуете ќе биде делумно точно. Дали ќе го искористите зависи исклучиво од вас. Целиот месец на деловен план ќе биде успешен, а кон крајот на месецот конечно ќе ја завршите работата која ви задавала маки. Потоа ќе стигнат и парите, а нормално, според вашите сфаќања нема да бидат доволно, па помош ќе побарате од блиски пријатели и роднини. Немојте да заборавите на некои роднински контакти од странство. Тие ќе ви излезат во пресрет како и секогаш, но нема да успеете да ги избегнете критиките.

Љубов: Заблагодарете му се на партнерот за сè што прави за вас така што ќе му обрнете максимално внимание. Постои можност осамените Ракови да се вљубат во текот на некој деловен состанок. Зафатените Ракови чувствуваат дека љубовта полека ги напушта, па би требало да побараат излез на некоја друга страна. Полека се уморувате од приказната на партнерот, која ви се повторува од месец во месец, па со самото тоа ја зголемува можноста да влезете во забранети води, што во исто време ве плаши и ве радува. Раковите во овој период се непостојани и не ги држи место. Куќата ја чувствуваат како тесен простор и тежнеат кон конкретни промени. За слободните Ракови овој период е идеален за запознавање на нови партнери. Делувате привлечно и знаете своите квалитети да ги искористите на вистинскиот начин. Лесно ќе ги препознаете сигналите на потенцијалниот партнер, кога ќе се појават.

Здравје: Можно е да сте имале здравствени проблеми во минатите месеци. Сте претерувале со работа, а и на љубовен план не ви цветале рози, така што сте биле оптоварени и психички и физички, но и емотивно. Кога нешто вакво ќе се случи, човек многу лесно може да се разболи затоа што ќе му ослаби имунитетот. Во јануари забавете го темпото и немојте да го уморувате телото и духот. Семејната ситуација може значително да делува на вашето здравје. Во овој месец би требало да избегнувате стресни ситуации и да бидете среќни со она што го имате. Годината што ви престои ќе ви донесе мир и спокој, а со самото тоа и помалку емотивно растројство. Втората половина од месецот ќе биде поволна за сите кои се на листа на чекање за операција.

Годишен хороскоп

Рак Рак
 21.06-22.07

2018

Вие сте емотивци, но и депресивни личности кои и најмалата ситница може да ги извади од колосек. Премногу им верувате на луѓето, па од таа причина и во оваа нова 2018-та ќе доживувате разочарувања.

Во исто време, а тоа е на почетокот од пролетта, ќе се појави една личност за која не сте имале добро мислење и целосно ќе ве освои со својата искреност. Очигледно е дека проценувањето на луѓето не ви е силна страна.

На работа ве очекуваат непријатности, а можна е и промена или преместување на друго работно место. Тоа конечно ќе ви ги отвори очите, бидејќи ќе биде радикално менување на вашите мисли.

Една личност од блискиот круг на семејството ќе бара материјална помош од вас, бидете подготвени.

Работа и финансии

Радикалните промени ве очекуваат уште на почетокот од годината. Некои Ракови ќе мора да им помогнат на колегите, бидејќи ќе дојде до намалување на работната сила, па ќе мора да барате преместување на друго место. Тоа ќе биде стресно и напорно, бидејќи новото работно место ќе биде помалку платено.

Имајте на ум дека вреди да се изборите за она што го сакате, па со тек на време ќе научите пристојно да живеете со она што ви се нуди.

Исто така, бидете подготвени дека некој од роднините може да ви бара финансиска помош, за која треба да размислите дали можете да ја пружите.

Љубов

Првите два месеци од годината ќе поминат без никакви промени, додека на пролет постои голема шанса да запознаете нова личност или да се зближите со лице кое досега не сте го гледале на таков начин.

Следете ги своите инстинкти кога ќе се најдете во недоумица на поле љубов. овозможете поголема транспарентност на емоциите и искреност.

Дел од Раковите ќе се двоумат помеѓу двајца партнери кои ги имате на ум. Крајот на годината ќе ви донесе храброст да донесете конечна одлука.

Зафатените Ракови ќе имаат стабилни и цврсти односи. Пролетта може да донесе кратки тестови и предизвици, како претерани реакции и љубомора, но за среќа летото носи мирна енергија. Под влијание на Венера, вашиот емотивен живот во лето 2018-та ќе се разубави.

Слободните Ракови ќе ја сретнат љубовта на својот живот на јавно место. Еден Јарец, Скорпија или Риби би можеле да ве протресат емотивно и да ве променат од корен. Оваа емоција ќе ве предизвика да размислувате за брак или било каков начин на официјализирање на врската.

Здравје

Здравјето генерално добро ќе ве служи, но треба да внимавате на тоа што јадете и со какви мисли го полните мозокот. Исфрлете ги луѓето кои ви создаваат нервоза и депресија.

Пронајдете алтернативни начини како да си ја зголемите енергијата

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп