Хороскоп за Риби


Дневен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

Дневен хороскоп за Риби - вторник, 16 јануари 2018

Ќе бидете опколени со стресни ситуации, па обидете се да пронајдете мир и да го одморите умот. Појасно ќе се изразувате, но не заборавајте јасно да ги дефинирате вашите барања. Потрудете се да одржите контрола врз важните детали во тоа што го работите. Ќе се фокусирате на блискоста и односот во љубовта, па време е да испланирате промени кои ќе ви го подобрат љубовниот живот.

Неделен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

Љубов Работа Здравје
5 4 4

15 до 21 јануари 2018

Љубов: Ќе имате мали љубовни грижи кои од време на време ќе ви носат нерасположение, но не такво за да ви биде тешко. Прифатете го тоа како предизвик кој може да ве поттикне уште повеќе да го подобрите својот однос. Оние што се уште сами многу ќе размислуваат.

Работа: На работа сè ќе се врти околу соработката со другите. Ништо нема да можете сами, но ни со сила. Затоа бидете отворени и за поинакви мислења и методи. Ако се чувствувате уморни, подобро организирајте се и штедете ги силите.

Здравје и совет: Кога е во прашање здравјето, може да се каже дека сте полни со енергија и дека, генерално добро се чувствувате. Интензивната физичка активност може добро да ви дојде, сега е време да се вратите во форма. Пуштете да ве води внатрешниот глас.

Месечен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

јануари 2018

Работа: Периодот е поволен за сите активности кои што имаат врска со бизнис. Одговорни сте и не дозволувате никој да ви го менува деловниот план. Во право сте така што се однесувате затоа што трудот повеќекратно ќе ви се исплати. Ви годи фактот дека соработниците имаат 100% доверба во вашите способности и начин на работа. Имате многу обврски па мора да ги прилагодите на вашиот распоред. Амбициозни сте и така им приоѓате на новите деловни работи и на средбите со соработниците. Деловната етика која ја поседувате ви гарантира добри резултати на полето на соработка со колегите. Сега сте во ситуација да одберете, немојте да чекате подобри времиња, нема да ги има во најскоро време. Само позитивни одговори ќе стигнуваат при решавање на деловно – финансиските интереси. Имате можност да остварите перспективен договор во деловниот дијалог и да ги сочувате контактите со клиентите. Ве очекува финансиска добивка кон крајот од месецот.

Љубов: За разлика од успехот на деловното поле, на љубовното нема да биде баш толку сјајно. Постојано го посакувате вниманието на една личност, но не сте сигурни дали ќе го добиете. Ви се советува да дозволите некому кому му се допаѓате да се грижи за вас. Вие ја познавате таа личност и верувајте во овој момент таа е како создадена за вас. Рибите во врска ќе уживаат во овој период со својот партнер. Во втората половина од јануари очекувајте спонтана средба со личност која тајно ви се допаѓа. За зафатените Риби многу е важна првата недела од месецот, ќе решат некој проблем кој трае веќе неколку месеци. Можно е да достигнете љубовна среќа само ако верувате во можноста за заеднички ангажман на тоа поле. Долго време не сте излегле со друштво, прифатете го повикот за излегување. Опуштете се и сетете се зошто сте другари од раната младост.

Здравје: Некои ваши подалечни познаници може да ве разочараат и да ве извадат од такт. Ова особено се однесува на оние на кои сте им позајмиле пари. Сепак, тоа не треба да биде причина за голема нервоза, таа ви штети на здравјето. Ако сакате да бидете здрави, посветете ѝ се на рекреацијата, одберете некој убав ден и уживајте во дишењето свеж воздух. Можна е депресија во зимските денови, а за да ја избегнете добро би било да водите сметка за тоа што јадете и да се трудите максимално да го намалите внесувањето на шеќери и тестенини. Наспијте се. Потребен ви е одмор од деловните обврски, а можете да го обезбедите во текот на празниците кога треба да се трудите да ги наполните батериите.

Годишен хороскоп

Риби Риби
 19.02-20.03

2018

Рибите ќе имаат енергична 2018 година со голем напредок на поле кариера и љубов.

Во 2018 година Рибите ќе влезат во важна фаза од нивниот живот. Некои од нив ќе горат од амбиција и ќе добијат крилја да ги изреализираат сите свои желби. Во претстојната година ќе имаат радикални промени во начинот на живот, кариерата и љубовта.

Не дозволувајте да ве надвладеат емоциите, правилно насочете ја својата енергија и наградата ќе дојде. Вашите амбиции ќе растат паралелно со енергијата, па можна е добра финансиска добивка.

2018 ќе биде одличен период за љубов и средување на односите. Октомври ви носи убави новости на секое поле. Одлучноста и посветеноста се неопходни за да го искористите максимумот од добрата година што ви следува.

Работа и финансии

Ќе треба многу посветено да работите за да се покажете на работното место. Но, уште на почетокот од годината, вашите напори ќе бидат наградени.

Не се преоптоварувајте со работни обврски во 2018, туку фокусирајте се на еден, два проекти. Ентузијазмот ќе ве одведе до поголема плата и далечни бизнис патувања. Само немој да бидете импулсивни и преземајте мали и смели чекори до целта.

Треба да направите добар баланс на вашите потреби и буџетот со кој располагате. Ќе мора да одолеете на некои искушенија. 2018 е добро време да вложите во некое недвижнини.

Љубов

Љубовниот живот на Рибите во 2018 ќе биде навистина исполнет и среќен. Вашето ниво на емотивност ќе го достигне врвот и вашите односи ќе заземат нов правец.

Сепак, најважно е да се држите до вистинските семејни вредности.

Зафатените Риби ќе мора да направат одредени прилагодувања во односот со партнерот. Во случај да дојдете во недоразбирање со него, отворено разговарајте. Тргнете ја сета негативност што ве опкружува. Страста и романсата ќе бидат во воздухот во текот на целата година. Во ваши раце е успехот на врската.

Слободните Риби ќе имаат можност за многу убави средби. Но, не брзајте и добро одмерете ги предностите и маните на потенцијалниот партнер. На пролет ќе бидете поотворени за љубов, а токму некој ваш познаник можеби ќе ве запознае со љубовта на вашиот живот. Може да влезете во бајковита романса со Девица или Бик. Стабилноста доаѓа дури на есен.

Здравје

Во 2018 треба да се држите до своите здрави навики како во тренинзите, така и во исхраната, за да имате подобро ниво на енергија. Внимавајте да не се преоптоварите затоа што ќе имате многу активности и обврски во текот на целата година.

Ако јадете свежи намирници метаболизмот ќе ви биде на одлично ниво, а чувството на оптимизам ќе прави да се чувствувате здраво.

Надополнете го ова со медитација, јога и посета на некои релаксирачки места и ќе имате комплетно подмладување на вашиот ментален систем во претстојната година.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп