Дневен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

Дневен хороскоп за Лав - понеделник, 24 април 2017

Ќе морате да се концентрирате на решавање на проблемите кои бараат итни решенија пред да можете да се концентрирате на личните планови. Имате можност за напредок, не го игнорирајте тоа. Не ги потиснувајте емоциите на љубовен план, бидете отворени и искрени со партнерот.

Неделен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

Љубов Работа Здравје
5 4 4

24 до 30 април 2017

Љубов: Овие денови ќе го намалите излегувањето и повеќе ќе се насочите кон заедничкото дружење дома. Нема да ви бидат потребни социјални атракции. Ќе биде доволно да останете дома со саканата личност или да отидете на некое место каде што ќе бидете сами.

Работа: Нема да имате многу време за расправии и анализирање. Ќе треба да реагирате во моментот и да донесувате правилни одлуки. Вие по природа сте вешти, па и овојпат добро ќе се снајдете. Ќе дадете сѐ од себе за да успеете. Другите ќе ве поддржат.

Здравје и совет: Пад на имунитетот. Земајте витамини.

Месечен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

април 2017

Работа: Овој месец избегнете избрзано инвестирање во проекти и потпишување на нови договори. Не дека не треба воопшто да инвестирате и да потпишувате нови договори, но добро размислете и немојте да брзате. Втората седмица од април е вистинското време да ја употребите својата креативност. Сетете се на приказната за желката и зајакот. Таа поука ќе ви биде од корист кога ќе работите на еден голем проект. Наместо да брзате и да се обидувате сè да изведете „со мускули“, обидете се со трпение и мирен настап. Немојте да дозволите големиот обем на работа и одговорноста која е на вашите плеќи, да ве натераат да работите без одмор. Бидете како мудрата желка. Бидете сталожени и темелни, тоа ќе ве спаси од понатамошни компликации и ќе ве стави во позиција да го направите она што ни постручните колеги од вас, не успеале. Немојте да се плашите да презентирате идеи на претпоставените и немојте да дозволите мислата дека нешто звучи лудо да ве одврати од обидот да го остварите. Најдобро време за остварување на необичните идеи ќе биде втората недела од април. Во последната недела од април подгответе се да реагирате ладнокрвно на еден можен проблем. Тоа веројатно ќе биде нешто што се влече од минатото или подолго време стоело нерешено, па веќе некое време потајно ве мачи. Паниката нема да ви помогне, решение можете да најдете само со бистра и студена глава. Веројатно нема веднаш да ви појде од рака, но кога еднаш ќе го совладате, ќе сфатите дека пречката не била голема како планина, како што ви изгледала од почеток.

Љубов: Кога е љубовта во прашање, често пати е подобро да му се препуштите на срцето по цена и да зажалите, отколку да живеете, чувствувате и сакате половично. Сепак на почетокот на април ви советуваме малку да забавите. Како што на деловен план треба да избегнувате било какви брзи одлуки и на емотивен план ви препорачуваме малку поголема воздржаност и трпение. Романсата која е на повидок може да излезе најубавата работа која некогаш ви се случила. Ако е така, зошто малку не би се воздржале и почекале, наместо да скокате на секој повик. Ќе решите еден голем проблем благодарејќи на вашата работа во првите денови од месец април. Кон средината од месецот ќе го плените вниманието на околината и добро ќе ви оди да прочитате нечии желби, фантазии и скриени намери, па лесно ќе ви биде да плените некого со својата бистрина. Кој знае, можеби некој ќе мисли дека сте видовити. Сечие срце ќе биде отворено за вас како отворена книга, па нема да биде чудно ако некој се вљуби во вас. Во последната недела од април ќе бидете особено емотивни и чувствителни. Ќе се чувствувате невообичаено кревко. Немојте да дозволите поради ситници кои ве вадат од такт во тој период да ја поминете границата и да повредите некоја драга личност. Ако имате партнер или партнерка, дајте им онолку простор колку што бараат и немојте да се занимавате со емотивни уцени, тоа може засекогаш да ги оддалечи од вас. Вака постои голема шанса работите да се вратат на свое или да се решат побезболно за сите.

Здравје: Размислете уште еднаш за диетата која сакате да ја започнете. Можеби воопшто не е за вас или пак сега не е вистинското време за неа. На почетокот од месецот ќе биде најважно да слушате што ви порачува телото. Особено внимание обрнете на своите чувства. Ако до сега сте биле строги кон себе и кон своето тело, време е да се опуштите и наместо рестрикциите кои сте си ги наметнувале, обидете се да го фатите својот природен ритам. Брзите „поправки“ не се добри за долги патеки. Почнете да работите на себе и темелно одете чекор по чекор, а вашиот прв чекор нека биде опуштање. Ниту една вредна и голема промена не се случила преку ноќ, затоа немојте да си дозволите кон средината од месецот да ве обземе обесхрабрување. И тоа ќе помине.

Годишен хороскоп

Лав Лав
 23.07-22.08

2017

Оваа година ќе има на што да бидете горди. Напорно работевте во 2016-та, па во 2017-та конечно ќе ви се исплати целиот вложен труд. Ќе ви се отворат многу нови можности, луѓето ќе ви се воодушевуваат, па можни се и нови деловни понуди.

За да го сочувате складот во животот, важно е да најдете баланс. Не се врти светот околу вас, запаметете го тоа.


Работа и финансии

На ова поле очекувајте бура. Промоции, признанија, внимание... сите работи кои вашиот хороскопски знак ги обожава. Ваквиот вид на успех ќе владее во текот на целата година, што е добро, имајќи ги предвид новите идеи. Можно е да продолжите проекти кои ги запоставивте во последен период.

Започнувањето на нова работа или унапредување на старата позиција е загарантирано оваа година. Најдобар совет за 2017-та е да ги држите отворени сите опции, бидејќи од тоа ќе профитирате. Ако нешто не оди како што треба, не губете време.

Првите четири месеци од 2017-та се посебно поволни за финансиски напредок.

Држете ги очите отворени во близина на Стрелец и Риби, бидејќи тие ќе ви влијаат на работата и нејзиниот тек.


Љубов, семејство и социјален живот

Љубовта понекогаш може да биде драматична. Запаметете го ова ако во 2017-та врската ви тргне наопаку. Не мора да биде ваша вина. Но, тешко е да ги сакаме другите ако поминуваме премногу време сакајќи се себеси. Морате да обрнете поголемо внимание на саканите.

Луѓето нема да имаат многу емпатија и симпатии кон вас на почетокот од годината, па важно е да се потпрете само на себе.

Најдобар период за љубов почнува од крајот на август и ќе трае до крајот на септември.

Подобрете ја толеранцијата кон партнерот, доколку сте во тазе врска, ако сакате да ја стабилизирате и продлабочите.


Здравје

Витални сте и силни, здравјето ќе ве послужи. Важно е да вежбате нешто што ве опушта. Одморот е клучот за здрава 2017-та, како и умереноста. Ако имате проблем со лош сон, задолжително треба да побарате стручен совет.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп