Хороскоп за Близнаци


Дневен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

Дневен хороскоп за Близнаци - вторник, 16 јануари 2018

Оптимизмот и комуникациските способности ќе ви донесат среќа и успех. Реалниот став ќе ве донесе поблиску до целите, а на работното место ве очекува смирена атмосфера каде ќе може да се посветите на истражувања. Ќе ги добиете одговорите кои ви беа потребни и ќе внесете ентузијазам во љубовниот живот. Бидете храбри и искористете го денот квалитетно.

Неделен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

Љубов Работа Здравје
5 4 4

15 до 21 јануари 2018

Љубов: Како што ќе одминува седмицата вие ќе забележите дека личните односи почнуваат да се подобруваат. Тоа ќе ве охрабри да бидете поотворени и посмело да им пристапите на личностите од спротивниот пол. Оние што се во врска ќе бидат уште поблиски.

Работа: Воспоставивте нови правила на игра и сега постапувате според нив. Тоа е напорно, но немате каде. Прифатете ги сите предизвици и носете се со нив со помош на подобра организација во работењето. Така ќе бидете поделотворни.

Здравје и совет: Имунитетот сега ви е ослабен и треба да внимавате на вашето здравје за да не дојде до поголеми проблеми. Обрнете внимание на состојбата на вашиот организам, одморајте повеќе и внесувајте повеќе витамини. Ред работа, ред одмор, тоа е императив.

Месечен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

јануари 2018

Работа: Имате на ум многу квалитетни идеи, сега е идеална прилика да ги реализирате. Заработката ќе дојде како последица на вредното работење. Немојте да ги отфрлате наградите и признанијата, ги заслуживте. Сепак, кон средината на месецот ќе имате некои недоразбирања на работа со блиски колеги. Најдобар совет е да ги надминете по мирен пат и со разговор за да не се доведете во непријатна ситуација. Сепак, ве мачат црни мисли – имате впечаток дека во работата некој ќе ве престаса во идеите кои вие одамна сте ги смислиле, само не сте ги реализирале. Немојте да ги критикувате соработниците, ќе бидете погруби одошто би сакале, а тоа може погрешно да се протолкува. Немојте да очајувате, наскоро доаѓаат подобри денови, така вие и вашите мисли ќе бидете во хармонија со позитивните промени. Пари очекувајте дури во текот на втората декада на јануари, но немојте да се опуштите, така лесно можете да западнете во финансиска криза.

Љубов: За разлика од сигурноста која ве следи кога е во прашање деловниот план, во љубовниот живот чувствувате дека ви треба стабилност и сигурност. Зафатените Близнаци размислуваат за сигурно пристаниште, така што многумина во овој месец може да основаат семејство. Го чекате вистинскиот момент да му го отворите срцето на партнерот и да му ги откриете своите емоции. На оние што се слободни во главата постојано им се врти една личност, а кон средината на месецот ќе слушнете нешто во врска со таа личност што ќе ве расположи. Поради празничната атмосфера ќе бидете во искушение да се впуштите во афера со личност која неодамна сте ја запознале. Сепак, не ви се советуваат тајни врски, многу бргу ќе се разочарате. Слободните Близнаци, месецот кој им престои, ќе го поминат во опкружување со многу пријатели, што нема тешко да има падне затоа што ќе сфатат дека е вистинска среќа кога имате искрени пријатели со кои се познавате цел живот.

Здравје: Со оглед на тоа дека доаѓаат празници, вие ќе се однесувате разиграно. Поради големите обврски, во последно време не стигнувате многу да јадете и се чувствувате малаксано. Внимавајте преголемата количина на храна да не ви направи стомачни проблеми. Потрудете се да го зајакнете имунитетот во овие зимски денови. Витамин Ц и помалку јаглени хидрати, сигурно ќе ви помогнат да ги избегнете вирусите. Повозрасните би можеле да имаат проблем со хроничните заболувања. Мислите често ви се свртени кон минатото и затоа вашите здравствени тегоби се јавуваат поради замерки кон себе и кон другите. Затоа свртете се кон годината што доаѓа, исчистете ги мислите и ќе видите дека ќе бидете многу посреќни и порелаксирани.

Годишен хороскоп

Близнаци Близнаци
 21.05-20.06

2018

Близнаците ќе имаат енергична година и работите ќе им одат по нагорна линија во речиси сите сфери од животот.

Близнаците во 2018 ќе бидат комплетно обновени, како физички, така и ментално. Нови можности ги очекуваат на патот.

Во претстојната година вистинската природа на припадниците на овој хороскопски знак ќе дојде до израз, а позитивната енергија  ќе зрачи од нив.

Вашиот социјален живот ќе биде многу активен, но и ќе имате измешани емоции кога се во прашање важните одлуки во животот. На моменти повеќе ќе сакате да седите сами дома, отколку да пресечете околу одредени работи.

Од мај, па до ноември ќе имате многу сила за борба против непријателите. Бидете внимателни, бидејќи повремените препреки нема да бидат исклучени од 2018 година.

Работа и финансии

Вашиот карактер во 2018 ќе дојде до израз и на работното место. Ова ќе биде добар период за нови професионални зафати и проширување на хоризонтите. Во оваа фаза треба да се покажете во бизнис арената и да победите.

Напредокот во кариерата ќе ви биде бавен, но стабилен. Потребно е добро да размислите за работите, да донесете вистински одлуки и темпераментно да целите кон нивното реализирање.

Финансиската ситуација ќе ви биде одлична, но ќе имате полни раце работа и нема да можете комплетно да уживате во неа. Смирете се, оттргнете се од непотребните трошоци и концентрирајте се на работите што навистина ви значат. Избегнувајте кредити и долгови.

Љубов

Љубовниот живот годинава ќе ви биде полн со енергија и ентузијазам. Истакнете ја вашата привлечност и покажете се некому како потенцијален партнер.

За да ги избегнете компликациите треба да ги намалите тензиите во односите. Годинава можно е апсолутно сè да ви се случи. Внимавајте да не бидете уловени во две паралелни врски.

Но, едно е сигурно страст и задоволство во 2018 нема да ви недостигаат.

Зафатените Близнаци ги очекува пролет со многу искушенија, но и поголемо чувство на одговорност кон партнерот. Тајните и паралелни врски ќе ви го направат животот позабавен, но летото ќе биде време за големи одлуки. Емотивниот огномет може да ве изгори, па ќе мора да одлучите што ќе правите со личноста од минатото која ќе се појави во вашиот живот. Мора да се потрудите да ги решите несогласувањата со партнерот или да ставите крај на врската. По бурите можно е и официјализирање на врската.

Слободните Близнаци може да се впуштат во љубовна врска со соработник или колега од работа. Хемијата ќе биде толку силна, што нема да можете да ѝ одолеете на оваа врска. Ова ќе биде година со многу страст и разгорена сексуалност, но ќе мора да го смирите огнот ако сакате стабилност.

Здравје

Во текот на поголемиот дел од 2018 вашето здравје ќе биде на завидно ниво. Тоа ќе ви помогне да се сконцентрирате на други аспекти од животот. Ќе имате одлична енергија и динамика со чија помош ќе достигнете нови врвови.

Интензивното темпо кај некои Близнаци може да доведе до физичка истоштеност и ментална слабост, па затоа внимавајте.

Направете рамнотежна во животот и вметнете некои спортски активности во секојдневието.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп