Хороскоп за Стрелец


Дневен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

Дневен хороскоп за Стрелец - вторник, 16 јануари 2018

Ги поставувате критериумите премногу високо, а кога станува збор за вашите цели, можете да сметате да се потпрете само на себе. Посветете се на личниот живот без да чувствувате вина, а на професионално поле не ги игнорирајте важните детали и проверувајте ја работата. Дозволете му на партнерот да се искаже и ќе сфатите дека сте донеле погрешна проценка на љубовен план.

Неделен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

Љубов Работа Здравје
5 4 4

15 до 21 јануари 2018

Љубов: Ќе дојде до делумно подобрување на вашиот приватен живот, но ќе постои можност за ситни провокации, па и расправии кои не ви се во прилог. Затоа немојте да се залетувате. Бидете трпеливи и негувајте го она што го имате. Сетете се на дипломатијата.

Работа: Вашите способности овие денови веројатно ќе излезат на површина. Ќе работите со повеќе задоволство, иако понекогаш ќе биде навистина напорно. Вработените во услужните дејности ќе подготвуваат големи или напорни проекти. Ќе имате идеи.

Здравје и совет: Кога е во прашање здравјето можни се помали проблеми со зглобовите и стапалата, тие ви се многу чувствителни. Исто така подложни сте кон проблеми поврзани со вишок на течности во организмот. Повикајте пријатели на домашна забава за релаксација.

Месечен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

јануари 2018

Работа: Трудете се да ги разберете туѓите проблеми, но немојте да заборавите дека не сте психолог. Можна е ненадејна добивка. Треба да обрнете внимание на начините на кои се прилагодувате кон ситуациите кои имаат заеднички интереси, особено кога се во прашање деловните интереси. Во последно време одбирате заобиколни патишта или полесни решенија за излез од непријатни ситуации. Чувствувате дека швалерските моќи ви опаѓаат и дека имате потреба да се ослободите од натрупаните обврски. Најдобра препорака е да ангажирате доверливи соработници за да можете да ги остварите заедничките цели и интереси кои ќе имаат перспективна иднина. Немојте премногу да се истакнувате. Препуштете им на другите да се докажуваат во новите ситуации. Кон средината на месецот ќе почнете нова работа поуспешна од претходната. Треба добро да размислите што би ги задоволило вашите очекувања на деловно поле. Немојте премногу да се грижите или да се доведувате во некоја непријатна ситуација, без причина. Овој период е лош за позајмување и земање на кредити, затоа избегнете го тоа. Трошоците сведете ги на минимум, а како што се ближи крајот на месецот ќе почувствувате промена. После јануари, доаѓа поповолен период за вложувања.

Љубов: Јануари е месец на преиспитување дали сте направиле добар избор на љубовно поле. Некои Стрелци ќе ги зацврстат своите врски бидејќи личноста со која се во врска ги задоволува нивните критериуми. За слободните во овој знак се подготвува симпатична романса со личност која неодамна ја запознале на некој собир. Немојте премногу да се изненадите ако таа врска не се одржи затоа што е крајно време да излезете од ситуации кои немаат перспектива. Крајот на годината ви донесе само неволји од трети лица, но ситуацијата сега ќе се смени и тоа драстично. Оние што се во подолги врски ќе почнат да стануваат незадоволни. Размислете дали сте вие главниот двигател, или освежете ја врската или насочете го партнерот во саканата насока, ако сакате врската да опстане. Слободните ќе имаат прилика да привлечат некој сличен на себе. Дали е тоа добро или лошо, времето ќе покаже. Една личност постојано го привлекува вниманието на Стрелците затоа што е необична и до сега во животот не сте имале можност да сретнете таква.

Здравје: Никој не сака ниски температури. Облекувајте се. Поради пад на имунитетот во претходните месеци вашето тело страда од алергии. Не се исклучува ни можноста за погрешно лекување. Немојте да очајувате. Пробајте да ја најдете вистинската причина за моменталната состојба. За периодот кога имавте здравствени проблеми полека завршува. Сонцето кое владее со вашиот знак ќе ви даде елан темнината да биде заменета со светлина и енергија. Во празничните денови што доаѓаат ќе бидете полни со енергија и полесно и побрзо ќе ги заборавите непријатните сцени. Внимавајте во сообраќајот.

Годишен хороскоп

Стрелец Стрелец
 22.11-21.12

2018

Стрелците ќе имаат енергична година со интензивни емоции на љубовен план, но и одредени финансиски потешкотии. 

Стрелците во 2018 ќе имаат ниво на енергија какво што немале веќе неколку години. Фрустрациите и проблемите ќе исчезнат, а тие ќе се чувствуваат подобро околу својот живот.

Иднината, иако не е сигурна, изгледа посветла и носи напредок во сите сфери. Безгрижниот став на Стрелците ќе биде заменет со поодговорно однесување. Социјалниот живот ќе им цвета, додека носењето на некои сериозни одлуки ќе им биде причина за несоница.

Припадниците на овој хороскопски знак треба добро да ги проценат своите идни планови и да останат во рамките на своите можности. Многумина од нив ќе успеат да си го обезбедат домот од соништата, ако бидат внимателни со потезите во 2018.

Дури по месец октомври следуваат големи промени на поле кариера, но позитивноста и посветеноста се неопходни.

Работа и финансии

Ставете ја својата креативност во прв план и професионалните обврски ќе ги извршувате со леснотија и достоинство. Вашите дела ќе говорат погласно од зборовите, а успехот ќе доаѓа на вашата адреса од сите страни.

Сепак, не опуштајте се и работете на градење мостови во професионалните односи и поправете ги срушените, ако имате такви. Вашата пречувствителност може да застане на патот на вашиот напредок, па внимавајте на лажните ветувања што ви се сервираат од страна. Помогнете им на колегите на работното место, потребно им е.

Ќе имате многу неизбежни трошоци и ќе почувствувате финансиски дефицит. Обидете се да ги подмирите долговите и порационално да располагате со парите. На тој начин ќе се заштитите од комплетен финансиски колапс во иднина.

Љубов

Во 2018 ве чека посветол и посреќен љубовен живот. Ќе имате чувство на зрелост во однос на вашата емоционална страна. Мора отворено да ги изразите своите емоции ако сакате хармонија и развој на ова поле.

Не го заборавајте минатото, но живејте во сегашноста и планирајте ја иднината. Оваа година е вистинското време да комплетно да се поврзете со некого.

Зафатените Стрелци не смеат да бидат импулсивни во односот со партнерот, ако не сакаат немир во врската. Одмерете ги убаво предностите и слабостите пред да носите важни одлуки во љубовта. Држете се на страна од неодоливите понуди во љубовта и верувајте му на разумот. Преземајте чекори според вашата совест и не дозволувајте други да ви го диктираат животот.

Слободните Стрелци во 2018 ќе имаат многу можности, но и предизвици. Во последните години имавте голем број лекции за меѓучовечките односи и добро е што некои врски ги пресековте. 2018 ќе ви биде многу интензивна на поле емоции. Тајните и играта на потсвеста ќе бидат активни. Ќе бидете во искушение и во јануари може да влезете во тајна емотивна врска.

Здравје                                                                                                                                               

Ќе бидете полни со енергија во 2018 и здравјето ќе ви биде одлично. Но, извесна криза во животот може да ви предизвика голем стрес, па ќе треба да пронајдете начин да се релаксирате во тој период. Сторете го тоа со физички активности на отворено и богат социјален живот.

Најблиските ќе ви приговараат дека не обрнувате многу внимание на здравјето во 2018, па послушајте ги и посветете се на здрава исхрана.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп